W bagażniku, na dachu, a może jeszcze inaczej. Sprawdź jak odpowiednio przewozić choinkę!

2022-12-22 16:23
Policja radzi jak odpowiednio przewozić choinkę
Autor: Darek Ryś Policja radzi jak odpowiednio przewozić choinkę

To może nie być proste zadanie. Chodzi o transport choinki ze sklepu do domu. Policjanci przypominają, że świątecznego drzewka nie można przewozić w dowolny sposób. Szczególnie wtedy, kiedy nie mamy odpowiedniego samochodu, a choinka jest duża.

Do transportu drzewka dobrze jest wykorzystać samochód, który jest do tego przystosowany. Najlepiej sprawdzają się do tego takie z oddzielną skrzynią ładunkową. Alternatywą może być transport choinki przy pomocy przyczepy podpinanej do auta.

Powinniśmy unikać transportu choinki na miejscu przedniego pasażera, bo może to wpływać na obserwację drogi. Do transportu najlepiej wykorzystać przestrzeń bagażnika, albo rozłożyć tylne siedzenia.

Kolejną możliwością, o ile nasz pojazd posiada belki bagażnika dachowego, jest transport choinki na pojeździe. W tym przypadku zaleca się korzystanie z siatki nałożonej na drzewko, aby uniknąć wypadania fragmentów drzewka na drogę. Choinkę powinniśmy zamocować pniem do przodu, zgodnie z kierunkiem jazdy.

Jeżeli drzewko wystaje na odległość większą niż 50 cm od tylnej płaszczyzny pojazdu, należy choinkę oznaczyć chorągiewką barwy czerwonej.

QUIZ. Ostatni poniedziałkowy test z wiedzy ogólnej w 2022! Zakończ rok choć 5/10

Pytanie 1 z 10
Na początek aktualne: któremu świętemu poświęcony jest dzisiejszy, drugi dzień świąt bożonarodzeniowych?

Uwaga, bo są kary

Jeżeli nieprawidłowo zabezpieczymy choinkę na dachu pojazdu, to możemy dostać 500 złotych mandatu. W przypadku gdy choinka będzie zasłaniać światła pojazdu 200 złotych, a gdy zasłoni tablice rejestracyjne 100 złotych.

Za nieprawidłowe przewożenie ładunku, przepisy nie przewidują punktów karnych.

Jeśli jesteście świadkami ciekawego wydarzenia w Waszej okolicy, piszcie do nas i ślijcie zdjęcia na online@grupazpr.pl!

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE