80 osób w restauracji. To nie goście, a testerzy jedzenia. Właścicielowi grozi 8 lat więzienia

2021-02-18 12:04
Przedsiębiorcy będą strajkować w rocznicę katastrofy smoleńskiej. Zablokują pomnik
Autor: www.pixabay.com Przedsiębiorcy będą strajkować w rocznicę katastrofy smoleńskiej. Zablokują pomnik

Właściciel jednej z restauracji w powiecie limanowskim może mieć spore problemy. Kilka dni temu w jego lokalu przebywało 80 osób. Restauracja zatrudniła je jako testerów dań. W trakcie konsumowania potraw do restauracji weszli policjanci i pracownicy Sanepidu.

Tego testowania dań nie zapomną na długo. Policja z Limanowej razem z tutejszym Sanepidem skontrolowała jedną z restauracji w gminie Dobra. Do zdarzenia doszło w walentynkowa niedzielę. W trakcie kontroli okazało się, że w lokalu przebywa 80 osób. Właściciel tłumaczył się, że nie byli to goście restauracji, a testerzy dań, których zatrudniono na ten dzień. Policja wylegitymowała wszystkich przebywających w lokalu.

Pierwsi narciarze na stacji w Cieniawie

Policjanci wraz z pracownikami Sanepidu skontrolowali jedną z restauracji na terenie gminy Dobra. Rzeczywiście potwierdziła się informacja, że lokal był czynny. W środku wylegitymowano 80 osób. Teraz policjanci prowadzą czynności wyjaśniające. Wobec 72 osób będą to czynności dotyczące niestosowania się do przepisów w związku z panującą pandemią. Wobec właściciela jest prowadzone postępowanie dotyczące narażenia wielu osób na utratę życia lub zdrowia. Może mu grozić nawet 8 lat za kratami – mówi rzecznik Komendy Powiatowej Policji z Limanowej Jolanta Batko.

Jaki sport powinieneś zacząć uprawiać wiosną?

Pytanie 1 z 7
W wolnym czasie lubisz...

Tu warto dodać, że limanowski Sanepid wspólnie z policją takie miejsca jak restauracje sprawdza od kilku miesięcy. Dotychczasowe kontrole nie wykazały nieprawidłowości.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE