Związki w czasie kwarantanny, czyli jak nie znienawidzić osoby, z którą spędzasz teraz 24/7?

2020-03-25 13:19 PO
Związek
Autor: EAST NEWS

Obecna sytuacja spowodowana pandemią koronawirusa, z którą wszyscy zmagamy się na ten moment może okazać się prawdziwą próbą dla naszego związku. Zdradzamy na ESKA.pl w jaki sposób uchronić związek i nie znienawidzić osoby, z którą jesteśmy zmuszeni spędzać czas 24/7.

Wszystko jest dla nas dobre, ale nie w nadmiarze. Tak samo sytuacja wygląda w kwestii miłości. Możemy być zakochani do nieprzytomności, jednak przebywanie ze sobą na okrągło naprawdę nie wróży nic dobrego. Jednak obecna sytuacja, której musimy teraz stawić czoła, spowodowana panoszącą się pandemią koronawirusa wymaga od nas samoizolacji i ograniczenia kontaktów społecznych do minimum. Wszystko sprowadza się do tego, abyśmy potraktowali tę sytuację poważnie i zostali w domu. Już od kilku tygodniu przyzwyczajamy się do pracy zdalnej, uczmy się zdalnie i spędzamy czas tylko w swoich czterech ścianach. A co za tym idzie? Jesteśmy z naszą drugą połówką na okrągło i nawet nie jesteśmy w stanie od siebie odpocząć. Dodatkowo obowiązkowa kwarantanna nie ułatwia sprawy, ponieważ czujemy lęk, niepokój i nasze samopoczucie może spotęgować jeszcze więcej negatywnych emocji, które mogą mieć wpływ na nasz związek. Już na ESKA.pl zdradzamy cztery sposoby, dzięki którym waszej relacji nic nie zagrozi i pomoże jej przetrwać ten trudny czas.

Posłuchaj, jak bezpiecznie robić zakupy w obliczu koronawirusa. To materiał z cyklu DOBRZE POSŁUCHAĆ. Podcasty z poradami

Kwarantanna, a związek?

Nerwy w obecnej sytuacji są jak najbardziej zrozumiałe, jednak nie dajmy się zwariować i doceniajmy swoich bliskich, szczególnie teraz kiedy najbardziej tego potrzebują.

Wspólne mieszkanie, osobne zainteresowania.

To, że przebywamy z naszą drugą połówką w tym samym mieszkaniu przez 24/7 wcale nie musi oznaczać ciągłych, wspólnych czynności. Tak naprawdę wystarczy w tym całym chaosie znaleźć chwilę tylko dla siebie. Niech każdy zajmie się tym co go interesuje i sprawia, że czuje się szczęśliwy.

Ustalcie harmonogram dnia.

Planowanie to super opcja. Sprawdza się szczególnie w sytuacjach kryzysowych, kiedy myślimy zdecydowanie za dużo o rzeczach, na które nie mamy wpływu. Ustalcie sobie plan porządku dnia i trzymajcie się tego.

Zasady, zasady i jeszcze raz zasady.

Dobry związek to przede wszystkim kompromis. Musicie się po prostu dogadać w kwestiach, które do tej pory wam nie szły. Ustalcie między sobą kilka zasad, które z pewnością wprowadzą do waszej codzienności ład i porządek i nie będą już powodować niepotrzebnych napięć.

Rozmowa to podstawa.

Pamiętajcie, by w dobie pandemii koronawirusa nie zatracić tego co do siebie czujecie i dużo ze sobą rozmawiać. To jedna z najlepszych i najważniejszych dróg do życia ze sobą w zgodzie.

Jak naprawić związek

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.

Najnowsze