Kiedy zmieniamy czas?

i

Autor: Pixabay

Zmiana czasu. Kiedy przestawiamy zegarki?

2022-03-20 15:16

Zima już odpuściła, więc wielkimi krokami zbliża się zmiana czasu z zimowego na letni. Choć nie wszystkim się to podoba, warto o tym pamiętać, by nie być zaskoczonym np. spóźnieniem do pracy. Na szczęście sprawa ta dotyczy już chyba tylko zegarków analogowych, bo większość smartfonów i innych urządzeń typu smart przestawia się automatycznie.

Zimę już zdecydowanie możemy pożegnać, a za tym idzie zmiana czasu z zimowego na letni. Nie wszyscy pamiętają, kiedy trzeba to zrobić, dlatego postanowiliśmy przypomnieć, że czas zmieniamy w ostatnią niedziele marca, czyli w tym roku w nocy z 26 marca na 27. W którą stronę przestawić wskazówki? Z godziny 2 na 3 czyli do przodu. Na szczęście w dzisiejszych czasach zmianą czasu przejmować się mogą osoby, które mają w domu zegary wiszące na ścianie lub osoby noszące zegarki na ręku. W dzisiejszych czasach większość telefonów (a to właśnie w nich najczęściej sprawdzamy godzinę) przestawia się automatycznie. 

ZOBACZ TAKŻE: Zachwyciła urodą w "Chłopaki nie płaczą". Przez 20 lat praktycznie się nie zmieniła

Charytatywny Live prezenterów Radia ESKA!
Sonda
Czy zmiana czasu jest potrzebna?

Zmiana czasu. Ale po co to wszystko? 

Wielu Polaków narzeka na konieczność zmiany czasu. Choć robimy to tylko dwa razy w roku wielu sprawia to problem. Z ankiety przeprowadzonej w 2018 roku z ramienia Unii Europejskiej wynika, że zdecydowana większość obywateli UE jest za zniesieniem zmiany czasu. Miało się to stać w 2021 roku, jednak Rada UE miała opóźnione działania w tej sprawie. A po co w ogóle funkcjonuje zmiana czasu? W szerokości geograficznej, w której się znajdujemy to szczególnie ważne. Tryb życia człowieka dostosowany jest do światła dziennego. Zmiana czasu na letni pozwala na efektywniejsze działanie i dłuższe korzystanie z dnia.