Zimny Księżyc w grudniu 2022 - kiedy jest i co oznacza? [DATA, ZNACZENIE]

i

Autor: Pexels Zimny Księżyc w grudniu 2022 - kiedy jest i co oznacza? [DATA, ZNACZENIE]

Zimny Księżyc w grudniu 2022 - kiedy jest i co oznacza? [DATA, ZNACZENIE]

2022-11-28 10:30

Zimny Księżyc w grudniu 2022 zbliża się ogromnymi krokami. Już niedługo można będzie podziwiać jego piękno na niebie. Okazuje się, że jest to naprawdę wyjątkowa okazja, której warto bliżej się przyjrzeć! Sprawdziliśmy, kiedy będzie można obserwować to zjawisko, skąd wzięło swoją nazwę oraz jakie jest jego znaczenie!

Pełnia Księżyca jest niesamowitym zjawiskiem, na które duża część ludzi czeka każdego miesiąca. Nic dziwnego, w końcu gwarantuje nam ona niesamowity widok, fascynujący nie tylko dla astronomów, ale również zwykłych ludzi. Okazuje się, że w grudniu Srebrny Glob będzie nadzwyczajnym zjawiskiem, w końcu obserwować na niebie można będzie Zimny Księżyc! Występuje on tylko raz do roku, właśnie podczas pełni grudniowej. Zapewnia niezapomniane wrażenia, inaczej nazywany jest Księżycem Długich Nocy. Ostatnia pełnia w roku 2022 zdecydowanie będzie należała do tych najbardziej spektakularnych, które przyszło nam oglądać!

Pogoda długoterminowa na grudzień 2022 - czekają nas białe święta! Jaki będzie grudzień?

Ale fury! Tymi samochodami jeżdżą polscy piłkarze [Lewandowski, Szczęsny, Zieliński] | ESKA XD - Prosto z salonu #62

Zimny Księżyc 2022 - data

Zimny Księżyc 2022 jest ostatnią Pełnią Księżyca, którą można będzie obserwować na niebie w tym roku. To niesamowite zjawisko pojawi się już wraz z początkiem grudnia 2022. Datą, podczaj której nastąpi jego kulminacja jest 8 grudnia, a godziną w której widoczny będzie w całej swojej okazałości jest 05:09 czasu polskiego.

Boże Narodzenie 2022 - dni wolne. Wtedy będziesz mieć szansę na odpoczynek!

Zimny Księżyc 2022 - znaczenie

Zimny Księżyc 2022 nie bez powodu przyjął właśnie taką nazwę. Nawiązuje ona oczywiście do pogody, mrozu i chłodów, których można doświadczyć tego miesiąca. Srebrny Glob wygląda wtedy również na znacznie większy, przyjmuje jasną, zimną barwę, która wygląda zjawiskowo. Ma on również alternatywną nazwę - Księżyc Długich Nocy, co z kolei przypomina o tym, że mamy do czynienia z najdłużej trwającą pełnią w roku, która zwiastuje nadejście zimy.