Zarobki na YouTube 2022 - ile się zarabia? OGROMNE pieniądze za filmy na YouTube! [KWOTA]

i

Autor: canva.com Zarobki na YouTube 2022 - ile się zarabia? OGROMNE pieniądze za filmy na YouTube! [KWOTA]

Zarobki na YouTube 2022 - ile się zarabia? OGROMNE pieniądze za filmy na YouTube! [KWOTA]

2022-08-18 12:19

Ile się zarabia na YouTube? Zarobki w popularnym serwisie są indywidualną kwestią. Wszystko zależy od tego, kto, ile ma wyświetleń, jak długo widzowie oglądają reklamy, ile lat ma publika, czy chociażby, jak wielu subskrybentów ma dane konto. Postanowiliśmy wziąć pod lupę szczegóły dotyczące zarabiania na YouTube. Spodziewaliście się takich kwot?

Spis treści

  1. Zarobki na YouTube 2022 - ile się zarabia?
  2. Zarobki na YouTube 2022 - kto zarabia najwięcej?

Zarobki na YouTube 2022 - ile się zarabia? Pieniądze za nagrywanie filmów są duże, o czym często mówią najpopularniejsi twórcy. Największym zainteresowaniem cieszą się zarobki Friza, zarobki Wersow, ale również takich twórców, jak Sylwester Wardęga, Lexy Chaplin, czy Blowek. W czerwcu 2022 zrobiło się głośno, gdy pojawiły się informacje odnośnie tego, ile zarabia Nitrozyniak. Sam Youtuber ujawnił dokładne dane, bo uważa, że nie ma nic do ukrycia. Za 16 milionów wyświetleń otrzymał niecałe 20 tysięcy dolarów, czyli ponad 88 tysięcy złotych. Do tego należy doliczyć inne źródła dochodu i finalnie robi się z tego jeszcze większa kwota. Trzeba pamiętać jednak o odjęciu z tego podatków i kosztów prowadzenia działalności. Jakie pieniądze zarabia się na YouTube? Zarobki Youtuberów zależne są od rodzaju filmów, kontencie, publiki, liczbie subskrypcji, polubień, komentarzy i liczby reklam. Liczy się również timewatch, czyli to, jak długo ktoś ogląda dany filmik i ile reklam obejrzy.

PIERWSZY RAZ KASI WĘSIERSKIEJ, ZAKAZANY OWOC, SMOLASTY x WILKI, RANKING MIAST | ESKA XD #055

Zarobki na YouTube 2022 - ile się zarabia?

Ile pieniędzy zarabia się na YouTube? Początkujący twórcy nie zarabiają praktycznie nic. Muszą zainwestować, ponieść koszty w sprzęt i nie ma pewności, że kiedykolwiek się one zwrócą. Dopiero po czasie, jeśli kontent będzie interesujący, liczba subskrypcji kanału zaczyna rosnąć i pojawiają się reklamy. Średnio 1 milion wyświetleń daje 3000 dolarów przychodu. Biorąc pod uwagę, że dany Youtuber na swoich filmach, w ostatnich 30 dniach uzyskał 10 milionów wyświetleń, biorąc pod uwagę kurs 1 dolar = 4,60 zł, to jego startowy zarobek wynosi 138 tysięcy złotych. 

Zarobki na YouTube 2022 - kto zarabia najwięcej?

Zarobki na YouTube 2022 są duże, ale trzeba pamiętać, że to idealne miejsce dla reklamodawców. Każdy z nas spędza minimum kilkanaście minut na YT, a algorytmy dopasowują reklamy do naszych potrzeb. Takim sposobem Youtuber reZigiusz na wszystkich dodanych filmach zarobił blisko 900 tysięcy złotych. Ujawnił taką kwotę na filmie z grudnia 2020. Murcix z Ekipy Friza zdradziła, że miesięcznie ma około 6,5 tysiąca dolarów.

Sonda
Czy uważasz, że zarobki Youtuberów są za duże?