Zamknięte plaże 2019 - MAPA kąpielisk. Gdzie nie wejdziemy do morza?

2019-07-16 8:52
Flaga
Autor: East News / Piotr Hukalo

Lato nadeszło, a wraz z nim rozpoczął się sezon urlopowy. Każdy z nas marzy, by w końcu wyrwać się z pracy i spędzić kilka dni z przyjaciółmi lub ukochaną osobą. Polacy najchętniej wyjeżdżają nad Bałtyk. Nad morzem mamy wiele sposobów na relaks i dobrą zabawę. W 2019 roku nie zawsze będziemy mogli jednak korzystać ze wszystkich kąpielisk.

Wakacje to czas, który jednoznacznie kojarzy nam się z odpoczynkiem. Najprzyjemniejsze są chwile, gdy możemy z książką lub gazetą wylegiwać się godzinami na plaży, co jakiś czas schładzając się w morzu. Niestety, z różnych powodów marzenia te mogą w 2019 się nie urzeczywistnić. Wiele kąpielisk w Polsce pozostawać będzie czasowo zamkniętymi z powodu sinic oraz prac poszerzania plaży. Zanim wyjedziemy, warto zatem sprawdzić na specjalnej mapie czy powinniśmy zabierać ze sobą strój kąpielowy.

Zobacz też: Temperatura wody w jeziorach 2019 - ile stopni ma woda dzisiaj?

Zamknięte plaże 2019. Gdzie można się kąpać? 

Część plaż pozostanie w 2019 roku zamknięta czasowo z powodu sinic. Kąpiel w wodzie, którą zaatakują, nie tylko jest nieprzyjemna, ale może skończyć się poważnymi dolegliwościami. Jeśli wybieracie się nad morze, warto sprawdzić, czy przypadkiem nad kąpieliskiem nie powiewa czerwona flaga oznaczająca zakaz wchodzenia do akwenu. Tu możecie przejść do mapy kąpielisk. Niektóre będą również zamknięte ze względu na konieczność refulacji. 

Plaże zamknięte 2019 - kiedy trwają prace? 

Refulacja rozpoczęła się w czerwcu i potrwa do polowy sierpnia. Plaże, które będą zamknięte to: 

4-29 lipca: Ostrowo (wejścia od nr 28 do 38)
14-19 sierpnia: Kuźnica (wejścia od 27 do 30)

Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze