burza

i

Autor: Canva

Prognoza pogody

Załamanie pogody i silne burze z gradem. Synoptycy ostrzegają!

2023-07-05 10:42

Tegoroczny lipiec zaserwuje nam pogodę w kratkę. Letnie upały zostaną zakłócone przez gwałtowne burze, które przejdą nad naszym krajem. Przed nami nie tylko uderzenia wysokich temperatur, ale także nawałnice i grad. Powinniśmy przygotować się znaczne skoki temperatur połączone z silnym wiatrem. Sprawdziliśmy, jaka będzie pogoda w lipcu.

Pogoda na lipiec 2023 może rozczarować tych, którzy zaplanowali sobie sielankę nad polskim morzem lub błogi odpoczynek w górach. Wygląda na to, że oprócz totalnej duchoty i upałów powinniśmy przygotować się również na lokalne, silne burze z gradem, które przejdą niemal przez cały nasz kraj. Przed nami sporo gwałtownych zjawisk atmosferycznych połączonych z dużymi spadkami temperatur. Lato w Polsce upłynie pod znakiem zmiennej aury. Prognoza pogody na lipiec 2023 zapowiada, że przed nami tygodnie pełne tropikalnych upałów oraz nawałnic. Niż Poly, który będzie odpowiedzialny za załamanie pogody, doprowadzi do sytuacji, w której znacznie ulżą upały

Nic dwa razy się nie.... | Dokończ Piosenkę 13 #Sanah #DawidPodsiadło

Pogoda - lipiec 2023

Przed nami sporo gwałtownych zjawisk atmosferycznych i duże spadki temperatur. Pogoda w kratkę to mało powiedziane. Choć pogoda na początku lipca 2023 była naprawdę przyjemna, to kolejne dni mogą wszystkich zaskoczyć. Od czwartku (6 lipca) do niedzieli (9 lipca) powinniśmy przygotować się na odrobinę chłodniejsze dni, silny wiatr oraz burze. Towarzyszyć im będą miejscowe opady gradu. W środę 12 lipca również nastąpi lekki spadek temperatury. Powrotu wysokich temperatur możemy spodziewać się dopiero w drugiej połowie miesiąca. Upał powyżej 34 st. C. oraz bezchmurne niebo pozwolą na odpoczynek na świeżym powietrzu oraz opalanie się.

Burze z gradem - lipiec 2023

Za gwałtowny zjawiska atmosferyczne odpowiedzialny będzie niż Poly. W pierwszej połowie lipca nad Polską przejdą gwałtowne burze, ulewy i gradobicia. Towarzyszyć im będzie silny wiatr, dlatego warto zwrócić uwagę na to, by na balkonie nie zostawiać rzeczy, które z łatwością będzie mógł porwać stwarzając niebezpieczeństwo. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia dla połowy naszego kraju. Synoptycy prognozują, że wiatr może osiągać nawet do 100 km/h.