Okulary przeciwsłoneczne

i

Autor: Canva

POGODA

Temperatury rosną jak szalone! Trudno nadążyć za prognozami na lipiec 2023

2023-07-04 17:05

Przed nami bomba ciepła. Jak zapowiadają synoptycy, w stronę Polski pędzi kolejna fala upałów. Tym razem wysokie temperatury utrzymają się jednak dłużej niż w czerwcu. Na horyzoncie 30 stopni Celsjusza i więcej. Prognozy zmieniają się właściwie z dnia na dzień i ku uciesze zwolenników lata, są to optymistyczne zmiany.

Pogoda w lipcu - upały w Polsce powrócą i to szybciej, niż można się było spodziewać. Prognozy długoterminowe na lato 2023 znalazły swoje odzwierciedlenie w rzeczywistości. Jak zapowiadają bowiem synoptycy, fala ciepła pędzi w stronę naszego kraju. Już za moment na termometrach ponownie odnotujemy wartości przekraczające 30 stopni Celsjusza. Co jednak z pewnością najmocniej ucieszy wszystkich zwolenników najcieplejszej pory roku, na horyzoncie nie widać burz i opadów deszczu, które wpłynęłyby na odczuwalne ochłodzenie. Bazując na specjalistycznych modelach, eksperci pogodowi wskazali dzień, w którym bomba ciepła uderzy w Polskę. Z nieba poleje się żar, a temperatury szybko nie spadną. Przed nami najcieplejszy okres w tym roku. Sprawdźcie prognozy pogody na lipiec 2023. Nie będzie można narzekać!

Król lew, Sanah a może Bruno Mars? Zaśpiewaj i wybieraj kolejną piosenkę! | Dokończ piosenkę 19

Upały w Polsce 2023

Zgodnie z przewidywaniami synoptyków gorąco zrobiło się już we wtorek 4 lipca. Kolejne dni przyniosą jednak silniejsze ocieplenie. W środę na termometrach już 30 stopni. Czwartek, piątek oraz weekend bardziej pochmurne, ale wciąż ciepłe. Kolejny tydzień lipca przywita nas natomiast latem w pełni. Od poniedziałku wskaźniki będą pokazywać najwyższe w tym roku wartości. Niestety, w środę i czwartek istnieje ryzyko wystąpienia burz.