Zaduszki

i

Autor: pixabay.com/summa Zaduszki - co to za święto?

Zaduszki - czym się różnią od Wszystkich Świętych? Czy jest wtedy wolne?

2022-11-01 21:33

Zaduszki to wyjątkowe święto, które obchodzimy dzień po Wszystkich Świętych, czyli 2 listopada. Wiele osób odwiedza wtedy cmentarze, dokładnie tak samo jak we wcześniej wspomniany dzień. Jaka jest więc różnica pomiędzy Wszystkimi Świętymi i Zaduszkami. Czy 2.11.2022 to dzień wolny od pracy? Wyjaśniamy niżej.

Zaduszki - co to za święto? To wyjątkowy dzień, który obchodzony jest dzień po Wszystkich Świętych. Nie cieszy się jednak aż taką popularnością jak to drugie i wiele osób nie rozumie, na czym polega. Czy Zaduszki to po prostu kontynuacja Wszystkich Świętych? Czy jednak są jakieś różnice? Postanowiliśmy sprawdzić, czym dokładnie jest święto obchodzone 2 listopada. Słownik języka polskiego podaje definicję "w Kościele katolickim: dzień poświęcony pamięci zmarłych". Jednak czy nie na tym polega Wszystkich Świętych? Okazuje się, że niektórzy mogą nie znać prawdziwego znaczenia święta 1 listopada.

ZOBACZ TAKŻE: Halloween i Wszystkich Świętych - czym się różnią te święta? Geneza, tradycje, zwyczaje

RAPOWE HITY ZAWODNIKÓW FAME MMA, POLSKI MrBEAST, DIETETYCZNA PIZZA, CYFROWE BLACHY | ESKA XD #060

Zaduszki i Wszystkich Świętych - jakie różnice?

Definicja Słownika języka polskiego nie jest błędna. Faktycznie Zaduszki to dzień, kiedy katolicy modlą się za duszę swoich bliskich zmarłych. Co więc ze Wszystkimi Świętymi? Okazuje się, że według doktryny Kościoła katolickiego, dzień ten jest wyrazem wiary w obcowanie świętych i powszechne powołanie do świętości. To także święto wszystkich dusz, które doczekały się zbawienia. Wiele osób nie zna tej różnicy, dlatego też błędnie myślą, że to 1 listopada jest świętem poświęconym duszom zmarłym bliskim. Wynika to prawdopodobnie z tradycji chodzenia na cmentarze.

ZOBACZ TAKŻE: Prognoza na Wszystkich Świętych 2022 - jak będzie 1 listopada? Deszcz czy słońce?

Sonda
Znałeś/znałaś różnicę między dniem Wszystkich Świętych i Zaduszkami?

Zaduszki - czy to dzień wolny?

Zaduszki to święto połączone z uroczystością Wszystkich Świętych, dlatego wiele osób zastanawia się, czy 2 listopada jest dniem wolnym tak samo, jak 1 listopada. Niestety tak nie jest. 2.11.2022 wszyscy muszą wrócić do pracy lub szkoły. Niektórzy biorą jednak urlop lub odbierają zaległy dzień wolny.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE