Żabbson

i

Autor: Screen/YouTube/INTERNAZIOMALE Żabbson z nowym, bardzo osobistym numerem "Tato"

nowość

Żabson w osobistym singlu „Tato”. Poznaj wrażliwe oblicze rapera

2023-03-25 16:22

Artysta w nowym singlu „Tato” odkrywa swoje najdelikatniejsze i najbardziej wrażliwe oblicze. Nowa płyta Żabsona „Ostatni Ziomal” będzie miała swoją premierą na koniec marca 2023. A z fanami spotka się na trasie koncertowej.

„Tato” to najbardziej osobisty utwór w dorobku artystycznym Żabsona. Jak wspomina sam raper - to także najbardziej emocjonalny singiel zapowiadający jego nowy album „Ostatni Ziomal”. Wsłuchując się w warstwę liryczną odnosimy wrażenie jakbyśmy czytali list, który muzyk kieruje do swojego zmarłego Taty. Muzycznie utwór prowadzi melodia gitary akustycznej nagranej przez Marcina Patrzałka. Forma w której został nakręcony teledysk też jest nieprzypadkowa - Żabson intencjonalnie wybrał się do Tajlandii, żeby zrealizować zdjęcia do klipu. W ten sposób chciał oddać hołd swojemu ojcu - Stanisławowi - którego największą pasją były podróże.

Dzisiaj premiera najważniejszego numeru z tej płyty jak nie ogólnie najważniejszego w mojej karierze. Muzyka zawsze była dla mnie sposobem na radzenie sobie z emocjami i na wyrażanie ich. Długo we mnie kłębiły się te emocje związane ze śmiercią mojego Taty i nie wiedziałem jak sobie z tym poradzić, ale ten numer mimo trudności jakie miałem podczas nagrywania przywołał we mnie wiele dobrych wspomnień związanych z Nim. Myślę, że Tata gdzieś tam na mnie spogląda i jest dumny. Ja jestem dumny z tego że miałem takiego Tatę i jestem mu wdzięczny za całą wiedzę i miłość, którą mi przekazał i za to, że rozwijał we mnie ciekawość do świata i zawsze motywował do poszerzania swojej wiedzy o świecie. Ostatnio mi ciężko, nie trudno zauważyć że ludzie się ode mnie odwrócili i jestem jakimś wrogiem publicznym nr 1. Utwory takie jak ten przypominają mi co naprawdę ma znaczenie i po co to robię. Kocham Cię Tato, Spoczywaj w Pokoju - napisał Żabson.

Żabson - Ostatni Ziomal - kiedy premiera płyty?

Premierę najnowszego wydawnictwa wyznaczono na 31 marca 2023. Na stronie Internaziomale trwają ostatnie dni preorderu wydania fizycznego "Ostatniego Ziomala". Poza wydaniem CD warto zwrócić uwagę na Box Deluxe, w którym znajdziemy dodatkowo koszulkę, plakat, pakiet wlepek oraz aluminiowy bidon - wszystko utrzymane w stylistyce nowej płyty. Jednocześnie warto przypomnieć o starcie trasy koncertowej Żabsona, którą muzyk otwiera na deskach warszawskiej hali Torwar.

„Ostatni Ziomal” - to trzeci, a zarazem ostatni z Ziomalskiej trylogii album Żabsona. Podsumowuje on drogę, którą przeszedł artysta, nie tylko jako raper, ale także jako człowiek. Album, który nie pozostawi złudzeń i wyróżni się na tle tego co ostatnio słyszeliście. Niezwykle szczery, emocjonalny i mocny krążek, zamykający pewien etap kariery Ziomala.

Sonda
Żabson to Twój ulubiony raper?
Smolasty w radio ESKA, cały wywiad