GWIAZDY

Wyleciał z hukiem z TVP. Teraz powraca. Znowu będzie komentować Eurowizję!

2024-02-27 15:00

O jego zwolnieniu z TVP mówiło się miesiącami. Kojarzony przede wszystkim z komentowaniem Konkursu Piosenki Eurowizji Artur Orzech stracił pracę w Telewizji Polskiej w 2021 roku. Na fali zachodzących zmian dziennikarz zdecydował się na powrót do stacji. W tym roku ponownie usłyszymy go relacjonującego przebieg muzycznej imprezy i prowadzącego "Szansę na sukces". Niedawno skończył 60 lat.

Artur Orzech bez wątpienia jest legendą telewizji. Dziennikarz radiowy i telewizyjny zapisał się na kartach historii polskiej muzyki, prowadząc najważniejsze wydarzenia, takie jak chociażby festiwal w Opolu, Fryderyki czy oczywiście komentując Konkurs Piosenki Eurowizji. Artur Orzech rozpoczął komentowanie przebiegu tej międzynarodowej imprezy już w 1992 roku, na dwa lata przed debiutem na eurowizyjnej scenie naszej pierwszej, historycznej reprezentantki Edyty Górniak, która zajęła wówczas 2. miejsce z utworem "To nie ja". Orzech komentował wzloty i upadki artystów biorących udział w Eurowizji do 2020 roku. Rok wcześniej, w 2019 roku, został gospodarzem nowej wersji kultowego programu "Szansa na sukces". W 2021 roku został jednak zwolniony z Telewizji Polskiej. Jako oficjalny powód podano wówczas zbyt późne poinformowanie o nieobecności na planie nagraniowym show, a tym samym narażenie TVP na straty. Sam Artur Orzech wyznał jednak, że był to rodzaj buntu wobec prezentowanych w programie treści. W 2024 roku dziennikarz muzyczny skończył 60 lat. Oficjalnie wiadomo już, że na fali zmian zachodzących w TVP zdecydował się komentować tegoroczną Eurowizję.

Artur Orzech znów skomentuje Eurowizję! Powrót po 5 latach

LUNA o Eurowizji

Artur Orzech wraca do TVP

Rok 2024 okazał się przełomowy dla Artura Orzecha. W lutym dziennikarz skończył 60 lat, a niebawem ponownie zobaczymy i usłyszymy go na antenie Telewizji Polskiej. Prezenter oficjalnie pochwalił się w mediach społecznościowych powrotem do formatu "Szansa na sukces". Niedawno zdradził też, że skomentuje tegoroczną Eurowizję, podczas której nasz kraj reprezentować będzie Luna. Przypomnijcie sobie, jak na przestrzeni lat zmieniał się Artur Orzech. To prawdziwa ikona telewizji.