Melkart Ball w programie Mam talent

i

Autor: AKPA

gwiazdy

Wygrali 1. edycję "Mam talent". Duet Melkart Ball zachwycił widzów. Co dziś robią zwycięzcy show?

2024-06-24 14:06

Program "Mam talent" zadebiutował na polskim rynku w 2008 roku i od razu wywołał furorę. Zwycięzcami pierwszej edycji show wybrano akrobatyczny duet Melkart Ball. Jacek i Bartłomiej wygrali nagrodę główną wynoszącą wówczas 100 tysięcy euro. Jak potoczyły się ich losy? Co dziś robią? Sprawdźcie.

Duet Melkart Ball zyskał na popularności w 2008 roku za sprawą udziału w pierwszej, historycznej edycji programu "Mam talent". Gdy zgłosili się na casting do show, nie byli anonimowi na świecie. Bartłomiej Pankau i Jacek Wyskup działali prężnie na arenie międzynarodowej, a ich domem była Kanada. Jurorzy programu i widzowie oniemieli, gdy zobaczyli zaprezentowany przez nich spektakl. Efektem było zwycięstwo i nagroda pieniężna w wysokości 100 tysięcy euro. Melkart Ball pokonali w finale m.in. wokalistkę Klaudię Kulawik i zespół Audiofeels.

Czułem pustkę, wielki szok, a potem niesłychaną radość. To był wulkan emocji. Mam nadzieję, że w końcu będę mógł więcej czasu spędzać z żoną. Bo do niedawna częściej widziałem się z Jackiem niż z rodziną - mówił tuż po ogłoszeniu wyników w rozmowie z "Faktem" Bartłomiej Pankau.

Nie wszyscy wiedzą o tym, że Melkart Ball mieli w gronie swoich fanów także wielkie, światowe ikony. Ich występami zachwycili się m.in aktorka Naomi Watts, brytyjska królowa Elżbieta II czy polski reżyser Roman Polański.

Występ spodobał się znanej aktorce - Naomi Watts. Powiedziała, że od dziesięciu lat nie widziała czegoś tak efektownego. Poleciła nas koleżance. W Paryżu poznaliśmy Romana Polańskiego. Występowaliśmy na otwarciu największego teatru w Europie - w Cardiff. Tam gratulowali nam królowa Elżbieta i książę Karol - chwalili się w rozmowie z "Gazetą Pomorską".

Co dzisiaj robią zwycięzcy 1. edycji "Mam talent"? Sprawdziliśmy.

"Mam talent". Klaudia Kulawik po latach. Gwiazda 1. edycji programu dorosła i mocno się zmieniła. Nadal śpiewa?

Wielki skandal po finale "Mam Talent" w TVN. Julia Wieniawa bluzgała! Padły aż trzy wulgaryzmy

Melkart Ball. To oni wygrali 1. edycję "Mam talent"

Zanim pojawili się w "Mam talent", Melkart Ball przez blisko dekadę podróżowali po całym świecie, a bilety na ich zapierające dech w piersiach spektakle wyprzedawały się w mgnieniu oka. Bartłomiej i Jacek mogą pochwalić się występami nie tylko w Europie i Ameryce, ale również w Azji. Ich największym sukcesem były jednak występy na nowojorskim Broadwayu - w świątyni wszystkich artystów.

Całe Stany zjeździliśmy. Na Hawajach byliśmy, w Australii, w Korei i w Europie - wspominali.

Pankau i Wyskup wciąż realizują się zawodowo, ale głównie w roli trenerów akrobatyki. Jak można przeczytać w sieci, Bartłomiej działa w studiu tańca Artistic, gdzie prowadzi zajęcia z akrobatyki dla dla dorosłych, młodzieży, dzieci, natomiast Jacek w Akademii Avatara.