Wybuch ciepła w lutym. Takich temperatur jeszcze nie było!

2023-02-23 9:55
Zima
Autor: Canva

Pogoda w lutym nie przestaje zadziwiać. Jeszcze kilka dni temu mieliśmy do czynienia z silnymi wichurami, za które odpowiadały cyklony Ulf i Willy. Na horyzoncie widać jednak poprawę. Dziś w całej Polsce wiosna. Na zachodzie nawet kilkanaście stopni na plusie. Tak ciepło nie było od pierwszych tygodni stycznia.

Pogoda oszalała! Chociaż zima kalendarzowa trwa w najlepsze, to na termometrach już wiosna. Synoptycy nie pomylili się w swoich prognozach na luty 2023. Jak czytaliśmy w długoterminowych raportach, drugi miesiąc nowego roku miał być bardzo dynamiczny pod względem zjawisk pogodowych. O prawdziwości prognoz przekonujemy się właściwie codziennie. Luty przywitał nas przecież siarczystymi mrozami i silnym powiewem zimy, by następnie zasugerować, iż wiosna nadejdzie szybciej, niż można się było spodziewać. Nadzieje milionów Polaków ostudziło jednak wkroczenie cyklonów Ulf i Willy, które nie tylko przyniosły silne ochłodzenie, ale również niszczycielskie wichury. Zagrożenia wynikające z prędkości wiatru były tak duże, że RCB wydało odpowiednie alerty. Na horyzoncie mowa jednak o silnym ociepleniu. Na termometrach nawet kilkanaście stopni na plusie. Tak ciepło w lutym jeszcze nie było!

Jaka będzie wiosna 2023? TAKIEJ pogody nikt się nie spodziewa. Upalna wiosna przed nami?

Kupuję jedzenia na 5 dni za 70 zł - Kasia Węsierska | ESKA XD - Fit vlog #65

Wiosna w lutym?

Najnowsze prognozy mogą mocno zaskoczyć, biorąc pod uwagę to, z czym mieliśmy do czynienia za oknem zaledwie kilka dni temu. W Polsce powiew wiosny. Czwartek 23 lutego zapowiada się zdecydowanie najcieplej. Na zachodzie kraju, m.in. we Wrocławiu, należy spodziewać się nawet 13 stopni na plusie, co jest w tym miesiącu rekordem. W centrum do 8 stopni, natomiast na południu od 9 do 11. Niestety, wiosenna aura nie utrzyma się długo. Za nami pierwsza od dawna mroźna noc. W kolejnych dniach czeka nas spadek temperatur, a nawet ponowne opady śniegu.

Sonda
Czy wierzysz długoterminowym prognozom pogody?
Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze