Upały

i

Autor: WOJCIECH STROZYK/REPORTER

Upały w Polsce w lipcu 2020 - ekstremalne temperatury przez kilka dni. Tak ciepło jeszcze nie było!

2020-07-09 15:47

Na zachodzie Europy wskaźniki na termometrach pokazują już nawet 45 stopni Celsjusza. Wszystko wskazuje na to, że już niebawem, upały zawitają również do Polski. Kiedy ponownie możemy spodziewać się wysokich temperatur? Ile stopni wskażą termometry? Sprawdźcie długoterminową pogodę już teraz na ESKA.pl. Tak ciepło nie było już od dawna!

Upały w Polsce w lipcu 2020 to nie żart! Po bardzo ciepłym czerwcu, początek lipca przywitał nas znacznym ochłodzeniem. W wielu polskich miastach wskaźniki na termometrach pokazują poniżej 20 stopni Celsjusza. Sytuacja wygląda jednak zupełnie inaczej na zachodzie naszego kontynentu. Jak informowaliśmy już na ESKA.pl, w krajach takich jak Hiszpania czy Portugalia, temperatury sięgają nawet 45 stopni Celsjusza. I o ile jest to zadowalający scenariusz dla turystów, tak niekoniecznie dla mieszkańców, którzy obawiają się niszczycielskich burz. Nic nie wskazuje, by cokolwiek w tej kwestii miało się wkrótce zmienić. Czy fala ciepła zawita również do Polski? Dla wszystkich spragnionych wysokich temperatur mamy dobrą wiadomość - w lipcu ponownie będzie bardzo ciepło!

Lipiec to zdecydowanie jeden z najgorętszych miesięcy w całym roku. To właśnie wtedy najwięcej osób decyduje się na wzięcie urlopu. W tym roku, podobnie jak w 2019, Polacy będą mieli do czynienie z naprawdę wysokimi temperaturami, które utrzymają się przez kilka dni. Tak ciepło w tym miesiącu jeszcze nie było!

Jak obrabiać zdjęcia na Instagram w ciekawy sposób!

Pogoda lipiec 2020 - powrót upałów?

Upały powracają do Polski! Już od piątku, 10 lipca, mieszkańcy południowej, zachodniej i wschodniej części naszego kraju będą mieli do czynienia z temperaturą wynoszącą ponad 30 stopni Celsjusza. Tego dnia, w wielu miejscach upałom towarzyszyć będą silne burze. W kolejnych dniach, możemy liczyć na ponowne ochłodzenie, które utrzyma się aż do 26 lipca. Końcówka miesiąca będzie równie ciepła, co jego początek. Termometry pokażą ponad 27 stopni Celsjusza!

Sonda
Jaka jest Twoja ulubiona pora roku?