Upały w Polsce 2020 - wrzesień najgorętszym miesiącem w tym roku?

2020-09-14 12:12 MK
Termometr
Autor: WOJCIECH STROZYK/REPORTER

Choć wydawać by się mogło, że lato 2020 już za nami, meteorolodzy ostrzegają - nic bardziej mylnego! Wszyscy ci, którzy nie mogli pogodzić się z nadejściem jesieni będą mieli powody do radości. Wysokie temperatury powrócą do Polski. W niektórych rejonach będą na tyle wysokie, że IMGW wydał ostrzeżenia przed upałem. Więcej o pogodzie na drugą połowę września na ESKA.pl.

Pogoda na wrzesień - upały powrócą do naszego kraju! Jeszcze kilka dni temu nikt by w to nie uwierzył. Początek września sprawił, że wszyscy poczuli, jakby w naszym kraju zapanowała już jesień. Deszcze, wiatr, znacznie niższe temperatury - tak wyglądała codzienność. Nic nie wskazywało na to, byśmy w tym roku ponownie mogli cieszyć się latem. Jak jednak informują meteorolodzy, Matka Natura po raz kolejny udowodniła, że jest nieprzewidywalna i postanowiła zaskoczyć nas wysokimi temperaturami w drugiej połowie września.

Choć jesień jest już za pasem, Polacy znów będą mogli poczuć się jak w środku gorącego lata. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej zaalarmował przed przekraczającymi normę temperaturami w poszczególnych rejonach naszego kraju. Termometry ponownie pokażą ponad trzydzieści stopni Celsjusza! Wysokich temperatur mogą się spodziewać przede wszystkim mieszkańcy województw zachodniopomorskiego, wielkopolskiego, lubuskiego i dolnośląskiego. Do kiedy potrwają upały?

ESKA XD #001

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.

Pogoda na wrzesień 2020

Fani lata z pewnością zastanawiają się, jak długo będzie się można cieszyć wysokimi temperaturami w naszym kraju. Otóż, według podawanych przez synoptyków informacji, upały zawitają do Polski już w poniedziałek, 14 września 2020 roku i potrwają zaledwie trzy dni - do środy, 16 września 2020. Od czwartku powinniśmy być przygotowani na znaczne ochłodzenie.  

Najnowsze