Edyta Górniak zachwyciła się talentem młodej artystki

i

Autor: materiały prasowe

gwiazdy

To ona napisała z Edytą Górniak utwór "I Remember". Kim jest Luiza Ganczarska? Gwiazda dostrzegła w niej potencjał!

2024-06-25 16:04

Utwór Edyty Górniak "I Remember" został wydany z okazji 30. rocznicy historycznego występu artystki na Eurowizji, kiedy to wywalczyła dla Polski niepokonane do dziś 2. miejsce. Główną kompozytorką piosenki jest młoda artystka - Luiza Ganczarska. Edyta Górniak chwali jej talent, a z komentarzy na Instagramie wynika, że na utworze "I Remember" ich współpraca się nie skończy. Kim jest Luiza Ganczarska?

Po krótkiej przerwie Edyta Górniak powróciła na scenę z długo wyczekiwanym singlem "I Remember". Premiera piosenki początkowo zapowiadana była na kwiecień, jednak ostatecznie ukazała się w maju. Artystka postanowiła w ten sposób świętować ważny jubileusz - 30 lat od wydania jednego z najważniejszych utworów w jej karierze, czyli "To nie ja", z którym reprezentowała Polskę na Eurowizji. W stworzeniu kawałka, który spotkał się ze świetnym odbiorem, gwieździe pomogła początkująca wokalistka, kompozytorka i producentka muzyczna - Luiza Ganczarska. Młoda artystka ma już na swoim koncie album "Teraz" z 2022 roku, EP-kę "Biały szum" wydaną w zeszłym roku i kilka singli, które łączą w sobie muzykę elektroniczną i gitarową, lecz przede wszystkim odsłaniają jej wrażliwą duszę. Jak doszło do spotkania artystek? Przecież można by pomyśleć, że do Edyty Górniak ustawiają się kolejki! W rozmowie z Onetem piosenkarka przyznała, że młodzi twórcy boją się zaproponować jej współpracę. Jak się jednak okazuje, zupełnie niesłusznie. Ganczarska zaryzykowała i sama skontaktowała się z Górniak.

Ludzie sami stawiają sobie granice do mnie. Ale dam panu przykład odwrotny. Jakiś czas temu zainicjowała współpracę ze mną Luiza Ganczarska, która jako twórca i artysta nie jest jeszcze mocno znana i wystarczająco doceniona. Dziś jest współautorem "I Remember", czyli utworu pięknej, ważnej rocznicy dla Polski. Mogła bać się wyzwania i zrezygnować, a jest przykładem na to, że mianownikiem połączenia artystycznego ze mną jest muzyka, odwaga, otwartość i normalność. Aha, no i trochę słodyczy w studio (śmiech) - opowiedziała Górniak.

W rozmowie z Interią Edyta również nie żałowała młodej artystce pochlebnych słów.

Jak pewnie wielu już zauważyło, uwielbiam odkrywać wielkie talenty u ludzi. W różnych dziedzinach. Trochę magicznym zbiegiem okoliczności poznałam wspaniałą artystkę muzyki alternatywnej - Luizę Ganczarską, która zachwyca mnie tym, jak słyszy i czuje. Połączyliśmy siły, uzupełniając się artystycznie. Mamy do siebie wzajemnie ogromny szacunek, co wpłynęło na kreatywność w studio. Proces współpracy płynął zaskakująco naturalnie - powiedziała diwa.

Autobiografia Edyty Górniak jeszcze w tym roku? "Czas, by wiele historii na mój temat odkłamać"

Allan Krupa Enso o byciu synem Edyty Górniak. Długo nie wiedział, że jest znana!

Kim jest Luiza Ganczarska? To ona napisała z Górniak jej najnowszy singiel!

Luiza Ganczarska nie kryje wzruszenia faktem, że zaufała jej taka gwiazda jak Edyta Górniak. Artystka podziękowała za możliwość współpracy w swoich mediach społecznościowych, jasno dając do zrozumienia, że na "I Remember" na pewno się nie skończy.

Edi, dziękuję - za zaufanie, cały proces tworzenia i wszystkie chwile pomiędzy. Jestem szczęśliwa, że postawiłaś właśnie na mnie w tak ważnym momencie i tak pięknym jubileuszu. Życzę nam kolejnych przynajmniej 30-tu lat tworzenia, pięknych chwil, dźwięków i ludzi wokół - napisała.

Niedawno na rynku ukazał się najnowszy singiel Ganczarskiej zatytułowany "Stały blask". Podbije polską scenę muzyczną?

Listen on Spreaker.