Gwiazdy

Autobiografia Edyty Górniak jeszcze w tym roku? "Czas, by wiele historii na mój temat odkłamać"

2024-06-24 16:35

Edyta Górniak jest jedną z najpopularniejszych i najbardziej utytułowanych piosenkarek w historii polskiej muzyki. To właśnie jej znakomite wykonanie utworu "To nie ja!" dało Polsce najlepsze miejsce w historii Konkursu Piosenki Eurowizji. Jej życie to z pewnością jest znakomitą historią na książkę. Okazuje się, że fani piosenkarki mają powody do radości, ponieważ w jednym z wywiadów diwa przyznała, że pracuje nad biografią.

Edyta Górniak swoją przygodę z muzyką rozpoczęła w prowadzonym przez siebie zespole System B. Wówczas została dostrzeżona przez trenerkę głosu Elżbietę Zapendowską, u które zaczęła pobierać lekcje śpiewu. Jej niesamowite możliwości wokalne sprawiły, że została wyróżniona podczas 27. Krajowego Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu, gdzie zaśpiewała utwór "Zły chłopak" z repertuaru Lory Szafran. Później jej kariera potoczyła się błyskawicznie. Piosenkarka trafiła do głównej obsady musicalu "Metro" z muzyką Janusza Stokłosy. Później występowała także w musicalach w Teatrze Buffo Janusza Józefowicza. Jednak świat usłyszał o niej w 1994 roku, kiedy młodej i znakomicie rokującej wokalistce zaproponowano udział w 39. Konkursie Piosenki Eurowizji, który odbywał się w Dublinie. Na artystce spoczywała ogromna presja, gdyż był to pierwszy udział Polski w historii konkursu.

Tak zmieniła się Edyta Górniak. Trzydzieści lat temu zachwyciła na Eurowizji!

Edyta Górniak świętuje 30-lecie Eurowizji i zapowiada biografię

Mało brakowało, a Górniak mogła nie zaśpiewać na eurowizyjnej scenie, bowiem podczas próby jurorskiej wykonała fragment utworu "To nie ja!" w języku angielskim. Wówczas artyści mogli jednak śpiewać jedynie w języku ojczystym. Wiele delegacji sugerowało, że Polska nie powinna zostać dopuszczona do udziału w konkursie. Na szczęście Edyta Górniak mogła zaprezentować się na scenie i dzięki brawurowemu wykonaniu swojej piosenki zajęła ostatecznie drugie miejsce. Do dziś jest to najlepszy wynik Polski w historii naszych występów w konkursie. W tym roku mija dokładnie 30 lat od tego wydarzenia, a piosenkarka w ramach świętowania tego sukcesu przygotowuje się do wydania autobiografii, który ma być jedną z form świętowania tego wydarzenia. Jak podkreśliła w wywiadzie dla radiowej Jedynki, Eurowizji ma zamiar poświęcić oddzielny rozdział. Wiele wskazuje na to, że książka ma ukazać się jeszcze w tym roku, w ramach celebracji tego jakże ważnego koncertu w historii polskiej muzyki.

Życie Edyty Górniak to nie tylko jej kariera zawodowa. Media sporo uwagi poświęciły także jej życiu osobistemu, a zwłaszcza romansowi z prezenterem Piotrem Kraśką, aktorem Dariuszem Kordkiem, z którym była nawet zaręczona oraz burzliwemu małżeństwu i rozstaniu z Dariuszem Krupą, którego owocem jest jedyny syn piosenkarki Allan. Nie obce jej były również konflikty z innymi gwiazdami, między innymi Justyną Steczkowską, Dodą, Kingą Rusin, Kayah czy Tomaszem Szczepanikiem z zespołu Pectus. Czy zatem wszyscy, którzy weszli w drogę Edycie Górniak, mają się czego obawiać? Piosenkarka zdradziła nieco więcej szczegółów odnośnie biografii w ostatnim wywiadzie z Onetem.

Czas, by wiele historii na mój temat "odkłamać". Celem książki nie jest nikogo przestraszyć. Jest to raczej niełatwa podróż w przeszłość. Jeśli ktoś zapisał się w moim życiu jako kat, czy oprawca, to sam przecież wybrał rolę w tej historii - powiedziała piosenkarka w rozmowie z portalem Onet.

Czekacie na autobiografię Edyty Górniak?

Listen on Spreaker.