The Voice Senior 2 - Andrzej Pawłowski uczestnikiem show! Jego piosenkę śpiewała kiedyś Kayah

2021-01-16 11:59 kg
Andrzej Pawłowski
Autor: Natasza Młudzik / TVP

Polskie media rozpisywały się o jego występie w 10. edycji muzycznego talent-show, kiedy jako widz wszedł na scenę i zaśpiewał piosenkę „Nie płacz kiedy odjadę”. Występ pana Andrzeja zachwycił trenerów, prowadzących, widzów i internautów. W najbliższą sobotę 60-letni uczestnik spróbuje swoich sił w drugiej edycji The Voice Senior.

The Voice Senior 2 - Andrzej Pawłowski uczestnikiem show! Jego piosenkę śpiewała kiedyś Kayah. Andrzej Pawłowski, uczestnik drugiej edycji The Voice Senior ma na koncie wiele muzycznych sukcesów. Kiedy w latach 80. wrócił z Niemiec, gdzie kupił mikser i mikrofon, zaczął nagrywać amatorsko kasety magnetofonowe, które później sprzedawał na Stadionie Dziesięciolecia. Twórczość pana Andrzeja cieszyła się tak dużą popularnością, że zainteresowała się nim wytwórnia muzyczna, z którą podpisała kontrakt i wydał aż 14 albumów z romską muzyką. 

The Voice Senior 2 - piosenkę Andrzeja Pawłowskiego śpiewała Kayah!

W 1997 roku Andrzej Pawłowski spotkał na swojej artystycznej drodze kompozytora Michała Lorenca, który tworzył muzykę do głośnego filmu „Bandyta” w reżyserii Macieja Dejczera. Pan Andrzej napisał tekst do utworu „Mro Iło”, który wykonały Kayah, Katarzyna Jamróz i córka pana Andrzeja Daria Pawłowska. Utwór znalazł się na płycie, która zyskała status podwójnej platynowej płyty.

Obecnie pan Andrzej mieszka z rodziną na warszawskiej Pradze i często zasiada na widowni różnych programów telewizyjnych. Cały występ pana Andrzeja Pawłowskiego w „The Voice Senior” będzie można obejrzeć już w sobotę, 16 stycznia 2021 roku o 20:00 w TVP2. 

The Voice Senior 2 - Andrzej Pawłowski uczestnikiem show! Jego piosenkę śpiewała Kayah
Najnowsze