The Voice of Poland 2020 - FINAŁ 5 grudnia na żywo [WYNIKI, WYSTĘPY, RELACJA LIVE]

i

Autor: Jan Bogacz / Natasza Młudzik / Waldemar Kompała / TVP The Voice of Poland 2020 - FINAŁ 5 grudnia na żywo [WYNIKI, WYSTĘPY, RELACJA LIVE]

The Voice of Poland 2020 - FINAŁ 5 grudnia na żywo [WYNIKI, WYSTĘPY, RELACJA LIVE]

2020-12-05 22:11

Tygodnie przygotowań, uporczywe dążenie do doskonałości, setki podjętych prób i popełnionych błędów. Uczestnicy The Voice of Poland dotarli do miejsca, które jest marzeniem wielu osób. Najlepsi z najlepszych, wyłonionych w 11. edycji muzycznego show, powalczą o tytuł najlepszego głosu w Polsce. A wy, jako jedni z pierwszych dowiecie się, kto uzyska to miano. Finał The Voice of Poland 2020 na żywo możecie śledzić na ESKA.pl!

The Voice of Poland 2020 - FINAŁ 5 grudnia na żywo śledzimy na ESKA.pl! Co dzieje się podczas The Voice Of Poland 5.12.2020? Wyniki, występy i komentarze trenerów podrzucamy w naszej relacji live, którą przygotowaliśmy z myślą o osobach niemogących oglądać finału Voice of Poland na żywo. Nasza relacja minuta po minucie to również dobra opcja dla osób, które oglądając The Voice of Poland 2020 w TV, ale nie chcą przegapić najważniejszych oraz zakulisowych momentów programu. Finał The Voice of Poland 2020 to spektakl czterech osób, które przebrnęły przez trudne etapy. Udało się to Ani Gąsienicy-Byrcyn, Krystianowi Ochmanowi, Jędrkowi Skibie, a także Adamie Kalinowskiemu. Ostatni odcinek 11. edycji programu, to również występy gości specjalnych. Na scenę powróci Alicji Szemplińska, która jest laureatką poprzedniej edycji muzycznego show, a także Sanah, która swego czasu nie przebrnęła przez castingi VoP.

Sonda
Kto ma największe szanse na wygranie 11. edycji The Voice of Poland?
To najlepszy duet Bitew w historii The Voice of Poland? Trenerzy zaniemówili!

The Voice of Poland 2020 - finał: uczestnicy

  • Jędrzej Skiba z drużyny Urszuli Dudziak

Widzowie mogli oglądać go w szóstej edycji The Voice of Poland, gdzie wystąpił ze starszą o dziewięć lat siostrą Julką. Udział w programie był pomysłem siostry, która uważała, że jako duet wyróżnią się na tle innych uczestników. Udało im się wówczas dojść do półfinału w drużynie Tomsona i Barona. Po programie Jędrzej i Julka wspólnie koncertowali, ale z czasem ich drogi muzyczne się rozeszły. Julka poświęca się pracy i macierzyństwu, a Jędrzej nie przestał marzyć o muzycznej karierze. Po latach wrócił do The Voice of Poland, żeby zaprezentować się jako samodzielny artysta, który nie tylko świetnie śpiewa ale także pisze i komponuje utwory.

  • Anna Gąsienica-Byrcyn z drużyny Edyty Górniak

Urodziła się w Toronto. Pochodzi ze znamienitego rodu górali. Dziadek Ani to legenda Podhala. Tata ma własną pracownię kowalstwa artystycznego. Muzyka towarzyszy Ani od najmłodszych lat. Finalistka gra na gitarze, skrzypcach i fortepianie. Kiedy uczęszczała do szkoły katolickiej w Toronto każdy dzień rozpoczynała od śpiewania hymnu narodowego. Kiedy ogłoszono konkurs na jego wykonanie, Ania postanowiła nagrać autorską wersję, która tak bardzo spodobało się władzom i pozostałym uczniom szkoły, że do dziś rozbrzmiewa na szkolnych apelach. Ania najlepiej czuje się w klimacie folklorystycznym. Należała do dwóch zespołów, a z jednym z nich - 9SYIL koncertowała po świecie. Obecnie studiuje jazz w Katowicach. Przed udziałem w „The Voice of Poland” nigdy nie występowała na scenie solo. 

  • Adam Kalinowski z drużyny Tomsona i Barona z Afromental

Adam mieszka w Gdańsku. Muzyką zajmuje się zawodowo - koncertuje w klubach, pubach i restauracjach. Śpiewa w zespole Black Jeans, z którym, w ubiegłym roku, wydał płytę Pokolenie Y.  Mimo przeciwności losu finalista nie zrezygnował z muzyki. O Adamie było głośno, kiedy w trakcie lockdownu zagrał w oknie swojego mieszkania godzinny koncert dla mieszkańców Gdańska. O występie pisały media ogólnopolskie i zagraniczne a odzew widzów w sieci przerósł jego najśmielsze oczekiwania.

  • Krystian Ochman z drużyny Michała Szpaka

Urodził się i wychował w Stanach Zjednoczonych, niedaleko Waszyngtonu. Jego rodzice wyjechali do USA na studia i do pracy jeszcze w czasach komunizmu. Dziadkiem Krystiana jest słynny polski tenor Wiesław Ochman. Przełomowym momentem w życiu Krystiana była rola księcia w licealnym przedstawieniu. Dziadek po wysłuchaniu występu wnuka zachęcił go do studiów w Akademii Muzycznej w Katowicach. Dziadek jest dla Krystiana wzorem do naśladowania i idolem. Udział w programie „The Voice of Poland” Krystian traktuje jak swój„big break, wielką szansę, którą ma zamiar wykorzystać. Mocno wierzy w to, że sukces osiąga się przede wszystkim ciężką pracą.