The Voice of Poland 2020 - FINAŁ 5 grudnia na żywo [WYNIKI, WYSTĘPY, RELACJA LIVE]

The Voice of Poland 2020 - FINAŁ 5 grudnia na żywo [WYNIKI, WYSTĘPY, RELACJA LIVE]
Autor: Jan Bogacz / Natasza Młudzik / Waldemar Kompała / TVP The Voice of Poland 2020 - FINAŁ 5 grudnia na żywo [WYNIKI, WYSTĘPY, RELACJA LIVE]

Tygodnie przygotowań, uporczywe dążenie do doskonałości, setki podjętych prób i popełnionych błędów. Uczestnicy The Voice of Poland dotarli do miejsca, które jest marzeniem wielu osób. Najlepsi z najlepszych, wyłonionych w 11. edycji muzycznego show, powalczą o tytuł najlepszego głosu w Polsce. A wy, jako jedni z pierwszych dowiecie się, kto uzyska to miano. Finał The Voice of Poland 2020 na żywo możecie śledzić na ESKA.pl!

The Voice of Poland 2020 - FINAŁ 5 grudnia na żywo śledzimy na ESKA.pl! Co dzieje się podczas The Voice Of Poland 5.12.2020? Wyniki, występy i komentarze trenerów podrzucamy w naszej relacji live, którą przygotowaliśmy z myślą o osobach niemogących oglądać finału Voice of Poland na żywo. Nasza relacja minuta po minucie to również dobra opcja dla osób, które oglądając The Voice of Poland 2020 w TV, ale nie chcą przegapić najważniejszych oraz zakulisowych momentów programu. Finał The Voice of Poland 2020 to spektakl czterech osób, które przebrnęły przez trudne etapy. Udało się to Ani Gąsienicy-Byrcyn, Krystianowi Ochmanowi, Jędrkowi Skibie, a także Adamie Kalinowskiemu. Ostatni odcinek 11. edycji programu, to również występy gości specjalnych. Na scenę powróci Alicji Szemplińska, która jest laureatką poprzedniej edycji muzycznego show, a także Sanah, która swego czasu nie przebrnęła przez castingi VoP.

Na żywo

Voice of Poland 2020 - FINAŁ 5 grudnia na żywo [WYNIKI, WYSTĘPY, RELACJA LIVE]

20:35

Witamy i zapraszamy na relację na żywo z finału The Voice of Poland 11! 

20:43

Emocje udzielają się internautom, uczestnikom, ale również trenerom. Chwilę temu Michał Szpak i Urszula Dudziak zapewnili, że czekają nas wielkie emocje!

Michał Szpak przed finałem The Voice of Poland 11: - Za chwilę rozpoczyna się finał! Mam nadzieję, że macie już faworyta. To będzie wieczór pełen emocji. Trzymajcie kciuki i kocham Was! Głosujcie na Ochmana!

Urszula Dudziak przed finałem The Voice of Poland 11: - To jest ostatni odcinek i chyba najtrudniejszy. Cieszę się, z jednej strony, że nie muszę decydować, bo to było najtrudniejsze dla mnie. Teraz decydują tylko i wyłącznie smsy. Nie wiem kto wygra, bo wszyscy czterej finaliści zasłużyli, żeby wygrać, ale oczywiście z punktu widzenia egoistycznego chciałabym, żeby wygrał Jędrek Skiba. Jestem poddenerwowana, ale bardzo się cieszę na duet z Jędraszkiem. Będzie rewelacyjnie.

20:47

Co się wydarzy dzisiejszego wieczoru? Finałowy show zaskoczy ilością muzycznych gwiazd i występami trenerów z finalistami.

20:51

Już dziś, w finałowym odcinku The Voice of Poland, uczestnicy zaprezentują swoje wokalne umiejętności podczas występów solowych. Widzowie zobaczą także wyjątkowy wspólny występ Ani, Adama, Krystiana i Jędrzeja, którzy zaśpiewają utwór Lubię wracać tam gdzie byłem z repertuaru Zbigniewa Wodeckiego. 

20:53

Dodatkowo każdy finalista wystąpi na scenie ze swoim trenerem. Ania Gąsienica-Byrcyn z Edytą Górniak wykonają megahit Adele - Rolling In The Deep, a Adam Kalinowski z Tomsonem i Baronem zaprezentują utwór Drive, amerykańskiej formacji rockowej Incubus.

20:56

Krystian Ochman i Michał Szpak na wielki finał przygotowali hiszpańskojęzyczną wersję utworu A Mi Manera, który w przeszłości śpiewali m.in. Il Divo czy Gipsy King. Jędrzej Skiba z Urszulą Dudziak zaśpiewają przebój Virtual Insanity z repertuaru Jamiroquai. 

20:58

Na scenie zobaczymy także muzycznych gości: Andrzeja Piasecznego, Sanah oraz zwyciężczynię poprzedniej edycji programu - Alicję Szemplińską. 

21:00

FINAŁ THE VOICE OF POLAND 11 CZAS START!

21:02

Pierwsza runda to występy solo i duety z trenerami! Walka o miejsce w TOP 3 rozpoczęte!

21:04

Prowadzący przedstawiają numery SMS: 

SMS O TREŚCI 1 POD 7350 na Annę Gąsienicę-Byrcyn z drużyny Edyty Górniak;
SMS O TREŚCI 2 POD 7350 na Adama Kalinowskiego z teamu Tomsona i Barona;
SMS O TREŚCI 3 POD 7350 na Krystiana Ochmana, którego trenerem jest Michał Szpak;
SMS O TREŚCI 4 POD 7350 na Jędrzeja Skibę z drużyny Urszuli Dudziak.

21:05

Przypomnienie postaci Andrzeja Piasecznego w The Voice of Poland. 

Andrzej Piaseczny - żona, koncerty, gej, wzrost, mieszkanie i Facebook. Kim jest Piasek?

Sam skomentował, co czuje uczestnik i trener, gdy odniesie się zwycięstwo w programie: - Uczciwie mówiąc to nie pamiętam, jakie to uczucia. Bardzo się emocjonujemy wynikami. Dla finalistów mam dzisiaj radę. Trzeba wyjść na scenę ze spokojem, ale nie ma mowy, by ktoś był w stanie zaśpiewać spokojnie. 

21:08

Na scenie Andrzej Piaseczny z piosenką To co dobre, to co lepsze. Utwór został wydany w 2012 roku. 

21:12

Krystian Ochman - Dzień przed występem zawsze jest stres, ale niezależnie od tego czy chcesz czy nie sen jest najważniejszy.

Adam Kalinowski: - Wydaje mi się, że zapamietam ten dzień do końca życia.

Ania Gąsienica-Byrcyn: 3- Świetnie się czuję w męskim towarzystwie. Cieszę się, że mogę tu być.

Jędrzej Skiba: - Emocje są bardzo duże.

21:14

Po wizycie Edyty Górniak w rodzinnej, górskiej miejscowości, z której pochodzi Anna Gąsienica-Byrcyn, panie przeniosły się na scenę. Wspólnie wykonały piosenkę Rollin' In The Deep, za który odpowiada Adele.

21:19

21:22

Anna Gąsienica-Byrcyn śpiewa utwór One Night Only, za który odpowiada Jennifer Hudson. Na scenie w tle tancerze odgrywają scenę romantyzmu i miłosnych uniesień. 

21:25

Ania Gąsienica-Byrcyn od trenerów usłyszała:

Urszula Dudziak: - Na tym etapie, to już nie oceniamy, tylko się zachwycamy. Aniu mam nadzieję, że spotkasz dobrych ludzi na swojej drodze i będziesz mieć szczęście. Zaśpiewałaś rewelacyjnie.

Michał Szpak: - To było niesamowite. Twoja droga rozwoju w tym programie jest niezwykła. 

21:28

Tomson i Baron zabrali Adama Kalinowskiego na schronisko. Panowie wybrali się z pieskami na spacer.

21:30

Adam Kalinowski oraz Tomson i Baron śpiewają utwór Drive, za który odpowiada amerykańska formacja rockowa Incubus.

21:34

Adam Kalinowski: - Nie było jednego momentu, że powiedziałem wysyłam zgłoszenie i idę. Od dawna to było w moich planach. Najbardziej mi zależało na fotelu Tomsona i Barona i na szczęście się nie zawiodłem. Bardzo dobrze wspominam dni prób i nagrywań w pierwszym etapie. To był ten dobry vibe. Bitwy były najbardziej kluczowe, ponieważ Przemysław Pajdak to jest dobry rywal. Imponuje mi jako wokalista. W etapie nokaut zmierzyłem się z innym repertuarem niż wcześniej. Utwór z pianinem, nieoczywistym refrenem. 

21:36

Adam Kalinowski śpiewa utwór Still Got The Blues, za który odpowiada Gary Moore.

21:40

Edyta Górniak: - Ludzie święci, Adaś, fenomenalnie. Cały ten wokal do tego utworu plus seksapil, obłęd. To jest duża przyjemność słuchać ciebie.

Urszula Dudziak: - I Love You Very Much! Jesteś gotowy rozpocząć wielką karierę!

21:42

Michał Szpak zabiera Krystiana Ochmana w sentymentalną podróż. Artysta zaprosił wnuka znanego śpiewaka operowego do swojego rodzinnego miasta!

21:44

 • Michał Szpak, jako 13-latek stanął na scenie Miejskiego Domu Kultury.
 • Krystian Ochman liczy, że dużo się nauczy od Michała Szpaka.
 • Michał Szpak jako nastolatek miał zespół rockowy Whiplash.

Krystian jesteś na tak super drodze, że ciesz się z tego co masz!

21:45

Krystian Ochman i Michał Szpak śpiewają utwór My Way - Ill Divo

21:48

Co za energia! Co za występ!

21:50

Krystian Ochman: - Na samą myśl o tym, że jestem finalistą stresuję się. Dalej nie chcę uwierzyć, że to koniec przygody w The Voice of Poland. Nie wiedziałem, czy bym pasował do takiego programu. Trema mnie zjadła w przesłuchaniach w ciemno, ale pokazałem jakąś moc. Dlatego pani Górniak i Michał Szpak się odwrócili. W bitwach, to nie była bitwa. To była współpraca, to było takie flow. Byłem z siebie taki dumny i byłem dumny z Weroniki. Od początku czekałem aż zaśpiewam coś po polsku. Wiem, że ja urywam końcówki i płynnie nie mówię, ale nad tym pracuję. Oznaczam siebie jako Polak. Było mi miło, że Michał mnie tak doceniał i chciał, żebym doszedł do live'u. To jest potwierdzenie, że podoba się ludziom twój głos, wspaniałe uczucie. Ten program jest dla mnie początek, bo czuję, że mogę zrobić więcej.

21:53

Krystian Ochman w piosence FROZEN, Madonny!

21:56

Krystian Ochman w bardzo sentymentalnym występie z hitem Frozen. Trenerzy pod wrażeniem:

Tomson i Baron - Rozszyfrowaliśmy się. Ty jesteś człowiekiem od "Ochów". Och człowiek! Twoje miejsce w tym finale od etapów blind było obstawione. Jesteś tak oryginalny, że sprawiasz, że ta edycja jest wyjątkowa. Brawo!

Edyta Górniak - Chcę powiedzieć jedno. Bardzo ci dziękuję, że zgłosiłeś się do tego programu. Jesteś przykładem, że wszystko jest możliwe. Jesteś naturalny, że zatracam się, gdy śpiewasz. Nie analizuję. To jest coś niebywałego. 

21:57

Czas na występ Jędrka Skiby. Zanim jednak to, Urszula Dudziak zaprosiła gwiazdę do swojej posiadłości na Podlasie. 

- Zaprosiłam cię tutaj, żebyś odetchnął przed finałem. 

22:00

Jędrek Skiba i Urszula Dudziak w piosence Virtual Insanity z repertuaru Jamiroquai. W studio wszyscy tańczą!

22:05

Jędrek Skiba: - Na przesłuchania w ciemno przyjechałem z dawką energii. Zmierzyłem się z muzyką, której dawno mi brakowało. Nie pamiętam momentu, gdy odwróciły się trzy fotele. Usłyszałem tylko ten dźwięk. Bitwy to jest etap, który wspominam najgorzej. Bardzo się w sobie spiąłem i byłem najbardziej zestresowany ze wszystkich etapów. Już następny etap, czyli nokaut, wspominam bardzo dobrze. Ten program na etapie odcinków finałowych, to był maraton dla nas tydzień w tydzień. Był to dla mnie duży test.

22:05

Jędrek Skiba po duecie z Urszulą Dudziak zaśpiewa solo utwór All I Want, Kodaline.

22:10

Jędrek Skiba przyjął komplementy od Michała Szpaka!

Michał Szpak: - Wiesz co, ja mam zawsze tak, gdy ciebie słucham, że chciałbym się nauczyć tej lekkości. Posługiwanie się głosem w taki sposób, jak ty to robisz, to jest wielka sztuka. 

22:14

Czas na wyjątkowy wspólny występ Ani, Adama, Krystiana i Jędrzeja, którzy śpiewają utwór Lubię wracać tam gdzie byłem z repertuaru Zbigniewa Wodeckiego!

22:20

LINIE SMS-OWE ZAMKNIĘTE! Za chwilę poznamy trójkę finalistów!

22:22

Nazwiska wymieniane w kolejności losowej. Do dalszego etapu programu przechodzą:

 • Krystian Ochman
 • Adam Kalinowski
 • Anna Gąsienica-Byrcyn

Z programu odpada i 4. miejsce zajmuje:

 • Jędrek Skiba

22:28

Linie sms-owe ponownie otwarte! A teraz czas na piosenki wykonywane w języku polskim. Zanim to, zobaczymy występ Sanah!

Nie przyjęli jej do The Voice of Poland. Teraz wystąpi jako gwiazda

22:28

Na scenie The Voice of Poland 11 Anna Gąsienica-Byrcyn. Finalistka śpiewa piosenkę Do kiedy jestem, za który odpowiada Kasia Wilk.

22:32

Anna Gąsienica-Byrcyn pochwalona przez Urszulę Dudziak!

Urszula Dudziak: - Bardzo mi się podobał Twój występ. To jest najwyższa półka. 

22:33

Adam Kalinowski w piosence Za szkłem, pod którym podpisują się Bracia Cugowscy.

22:37

Energiczny występ Adama Kalinowskiego za nami! Edyta Górniak patrzyła jak w obrazek, a chwilę później powiedziała:

Edyta Górniak: - Mi już brakuje słów. Tu jest taki zachwyt. Bardzo lubię, gdy zaczynasz utwory, to od pierwszej nuty twój głos jest nasycony. Lubię twoje interpretacje i mam przyjemność tego słuchać.

22:37

Czas na trzeci występ z polskimi utworami dzisiejszego wieczoru! Nie czekaj mnie w Argentynie, Zdzisławy Sośnickiej, wykonuje Krystian Ochman.

22:42

Za nami podróż do Argentyny z Krystianem Ochmanem. Czas na ocenę Tomsona i Barona!

- Czarodzieju, wchodzisz w swoją rolę i zmieniasz formułę programu. Jesteś niesamowity. To już jest grzech tak śpiewać. Nie można tak ładnie. Wzbudzasz zachwyt i nie tylko swoim warsztatem, ale też tym, czym nasiąknąłeś za młodu. Do zobaczenia na listach hitów.

22:42

LINIE SMS-OWE PONOWNIE ZAMKNIĘTE!

22:45

Dwa najlepsze głosy w Polsce w The Voice of Poland 11, to:

 • Krystian Ochman
 • Adam Kalinowski

Miejsce 3. w The Voice of Poland 11 zajmuje:

 • Anna Gąsienica-Byrcyn

22:48

Edyta Górniak: - Aniu, duma, duma, duma. Doprowadziłam Cię do finału, bo wiedziała, że na to zasługujesz. Mam nadzieję, że bez kamer też będziemy chodzić po górach. Jesteś świetną wokalistką. Dziękuję Ci za wszystko. Górą góry na zawsze!

22:48

Linie sms-owe otwarte. Można głosować na Krystiana Ochmana i Adama Kalinowskiego. 

22:50

Na scenę weszła już Alicja Szemplińska, która wraca do programu jako gwiazda. Zwyciężczyni 10. edycji The Voice of Poland zaśpiewała piosenkę Pusto.

22:56

Po występie Alicji Szemplińskiej czas na występy finalistów! Jako pierwszy z solowym utworem Kamienice występuje Adam Kalinowski. 

22:57

Produkcją energetycznego singla Kamienice zajął się Patryk Kumór i Dominic Buczkowski-Wojtaszek. 

22:59

Adam Kalinowski wykonał swoją pracę dzisiejszego wieczoru! Zaśpiewał utwór Kamienice, a Michał Szpak powiedział:

- Adam jesteś zwierzęciem scenicznym, za co cię cenię. Potrafisz być różny i to jest fantastyczne!

23:00

Teraz czas, żeby ostatnią pracę dzisiejszego wieczoru wykonał Krystian Ochman. Pora na utwór ŚWIATŁOCIENIE, który wyprodukował @atutowy, dobry znajomy Taco Hemingway'a i Pezeta.

23:05

My jesteśmy fanami tego singla. Dzisiaj słysząc go drugi raz, doszliśmy do wniosku, że tam trzeba nagrać rapsy jesteśmy chętni! Jesteś niesamowity.

23:07

LINIE SMS-OWE ZAMKNIĘTE! 

23:13

Chwila przerwy i za chwilę poznamy wyniki!

23:20

Na muzycznej scenie, tuż przed ogłoszeniem wyników, Sanah z hitem No Sory!

23:29

THE VOICE OF POLAND 11 - WYGRYWA

KRYSTIAN OCHMAN!

23:41

CO ZA EMOCJE! ODPALCIE SOBIE RAZ JESZCZE WYSTĘP KRYSTIANA OCHMANA:

23:48

Lista zwycięzców The Voice of Poland prezentuje się następująco:

 • The Voice of Poland 1 - Damian Ukeje
 • The Voice of Poland 2 - Natalia Sikora
 • The Voice of Poland 3 - Mateusz Ziółko
 • The Voice of Poland 4 - Juan Carlos Cano
 • The Voice of Poland 5 - Aleksandra Nizio
 • The Voice of Poland 6 - Krzysztof Iwaneczko
 • The Voice of Poland 7 - Mateusz Grędziński
 • The Voice of Poland 8 - Marta Gałuszewska
 • The Voice of Poland 9 - Marcin Sójka
 • The Voice of Poland 10 - Alicja Szemplińska
 • The Voice of Poland 11 - Krystian Ochman

00:03

Dziękujemy za śledzenie relacji na żywo! 

To najlepszy duet Bitew w historii The Voice of Poland? Trenerzy zaniemówili!

The Voice of Poland 2020 - finał: uczestnicy

 • Jędrzej Skiba z drużyny Urszuli Dudziak

Widzowie mogli oglądać go w szóstej edycji The Voice of Poland, gdzie wystąpił ze starszą o dziewięć lat siostrą Julką. Udział w programie był pomysłem siostry, która uważała, że jako duet wyróżnią się na tle innych uczestników. Udało im się wówczas dojść do półfinału w drużynie Tomsona i Barona. Po programie Jędrzej i Julka wspólnie koncertowali, ale z czasem ich drogi muzyczne się rozeszły. Julka poświęca się pracy i macierzyństwu, a Jędrzej nie przestał marzyć o muzycznej karierze. Po latach wrócił do The Voice of Poland, żeby zaprezentować się jako samodzielny artysta, który nie tylko świetnie śpiewa ale także pisze i komponuje utwory.

 • Anna Gąsienica-Byrcyn z drużyny Edyty Górniak

Urodziła się w Toronto. Pochodzi ze znamienitego rodu górali. Dziadek Ani to legenda Podhala. Tata ma własną pracownię kowalstwa artystycznego. Muzyka towarzyszy Ani od najmłodszych lat. Finalistka gra na gitarze, skrzypcach i fortepianie. Kiedy uczęszczała do szkoły katolickiej w Toronto każdy dzień rozpoczynała od śpiewania hymnu narodowego. Kiedy ogłoszono konkurs na jego wykonanie, Ania postanowiła nagrać autorską wersję, która tak bardzo spodobało się władzom i pozostałym uczniom szkoły, że do dziś rozbrzmiewa na szkolnych apelach. Ania najlepiej czuje się w klimacie folklorystycznym. Należała do dwóch zespołów, a z jednym z nich - 9SYIL koncertowała po świecie. Obecnie studiuje jazz w Katowicach. Przed udziałem w „The Voice of Poland” nigdy nie występowała na scenie solo. 

 • Adam Kalinowski z drużyny Tomsona i Barona z Afromental

Adam mieszka w Gdańsku. Muzyką zajmuje się zawodowo - koncertuje w klubach, pubach i restauracjach. Śpiewa w zespole Black Jeans, z którym, w ubiegłym roku, wydał płytę Pokolenie Y.  Mimo przeciwności losu finalista nie zrezygnował z muzyki. O Adamie było głośno, kiedy w trakcie lockdownu zagrał w oknie swojego mieszkania godzinny koncert dla mieszkańców Gdańska. O występie pisały media ogólnopolskie i zagraniczne a odzew widzów w sieci przerósł jego najśmielsze oczekiwania.

 • Krystian Ochman z drużyny Michała Szpaka

Urodził się i wychował w Stanach Zjednoczonych, niedaleko Waszyngtonu. Jego rodzice wyjechali do USA na studia i do pracy jeszcze w czasach komunizmu. Dziadkiem Krystiana jest słynny polski tenor Wiesław Ochman. Przełomowym momentem w życiu Krystiana była rola księcia w licealnym przedstawieniu. Dziadek po wysłuchaniu występu wnuka zachęcił go do studiów w Akademii Muzycznej w Katowicach. Dziadek jest dla Krystiana wzorem do naśladowania i idolem. Udział w programie „The Voice of Poland” Krystian traktuje jak swój„big break, wielką szansę, którą ma zamiar wykorzystać. Mocno wierzy w to, że sukces osiąga się przede wszystkim ciężką pracą.

Najnowsze