Te zagraniczne gwiazdy zaprosiły do współpracy polskich artystów!

Matt Dusk i Margaret
Autor: MARIUSZ GRZELAK/REPORTER

"Cudze chwalicie, swego nie znacie" mówi doskonale znane, polskie porzekadło. Na szczęście, na talentach polskich twórców niejednokrotnie przekonali się znani na całym świecie artyści. Na ESKA.pl przypominamy wam te sytuacje, kiedy to zagraniczni wokaliści zaprosili do współpracy reprezentantów polskiej sceny muzycznej. Efekty? Niesamowite! Sprawdźcie sami na ESKA.pl.

Chyba każdy artysta marzy o tym, by jego piosenka dotarła do jak najszerszego grona odbiorców. Często staje się to dużo łatwiejsze do osiągnięcia w chwili, gdy połączy się siły z jedną z najbardziej topowych, światowych gwiazd. Wiedzą o tym doskonale polskie wokalistki i polscy wokaliści, którzy zostali zaproszeni przez zagranicznych muzyków do nagrania wspólnej piosenki bądź wystąpienia na jednej scenie. Na ESKA.pl przypominamy wam najbardziej znane duety bądź występy uwielbianych przez was polskich artystów ze znanymi na całym świecie gwiazdami.

James Arthur i MaRina - Let Me Love the Lonely

Po tym, jak James Arthur wygrał 9. edycję programu X Factor, stał się gwiazdą na całym świecie. W 2016 roku na rynku ukazał się drugi album studyjny Back From the Edge, a na płycie znalazła się ballada nagrana wspólnie z MaRiną - Let Me Love the Lonely. 

Alvaro Soler i Monika Lewczuk - Libre

To był zdecydowanie jeden z największych hitów 2016 roku. Prawie 50 milionów wyświetleń mówi samo za siebie. Znany słuchaczom Radia ESKA Alvaro Soler zaprosił do współpracy wokalistkę Monikę Lewczuk, a efektem był kawałek Libre.

Matt Dusk i Margaret

Ta współpraca obfitowała w kilka wspaniałych kompozycji, które pozwoliły Margaret na pokazanie się z zupełnie innej, równie zachwycającej publiczność strony. Płyta Just the Two of Us ukazała się w 2015 roku i znalazły się na niej interpretacje standardów jazzowych.

Slash i Doda

Zdecydowanie jednym z największych zaskoczeń było pojawienie się Dody na koncercie Slasha. Legendarny gitarzysta zaprosił Polkę na scenę, by ta zaśpiewała kultowy numer Sweet Child O'Mine. W 2017 roku Doda i zespół Virgin grali support przed koncertem Guns N' Roses w Gdańsku.

Jesień 2020 - hity, które rozgrzeją w najbardziej kapryśny dzień! [WIDEO]
Najnowsze