Taylor Swift

i

Autor: AMY SUSSMAN/Getty AFP/East News Taylor Swift została miliarderką.

Gwiazdy

Taylor Swift miliarderką! Pierwsza gwiazda, która osiągnęła to tylko dzięki muzyce

2024-04-03 14:20

Taylor Swift oficjalnie uważana jest za miliarderkę. Znalazła się na liście publikowanej przez magazyn "Forbes". Tym samym dokonała rekordowego osiągnięcia. Choć nie jest pierwszym muzykiem na liście, jako pierwsza w historii fortuny dorobiła się tylko na sprzedaży piosenek, płyt oraz biletów na koncerty.

Taylor Swift nie przestaje zdumiewać swoimi sukcesami. Piosenkarka, której najnowsze płyty oraz trasa koncertowa "The Eras Tour" biją historyczne rekordy popularności, dołączyła do prestiżowej listy miliarderów magazynu "Forbes". To kolejne wyróżnienie. Zaledwie kilka miesięcy temu "Time" przyznał jej tytuł Człowieka 2023 roku. Finansowe osiągnięcie Swift nie powinno raczej dziwić. Masowa sprzedaż jej nagrań i biletów musiała zakończyć się dużym wzrostem dochodów. Co prawda gwiazda nie jest pierwszą piosenkarką, która znalazła się na tej liście, ale jako pierwsza w historii może pochwalić się, że miliarda dolarów dorobiła się tylko dzięki muzyce.

The Eras Tour - bijący rekordy film koncertowy Taylor Swift dostępny w Disney+

Taylor Swift V IA | Maks on air

Taylor Swift na liście "Forbesa"

Taylor Swift oficjalnie zadebiutowała na liście miliarderów magazynu "Forbes". Jak podają media, na sukces piosenkarki złożyło się 500 milionów dolarów z tantiem i występów oraz 500 milionów dolarów dzięki ogólnemu wzrostowi jej dorobku muzycznego. Warto jest zaznaczyć, że są to sumy przybliżone, a nie oficjalne. Cały majątek Swift został wyliczony na 1,1 miliarda.

Tylko dzięki muzyce

Taylor Swift jest trzecią piosenkarką na liście "Fobresa". Wcześniej znaleźli się tam Rihanna i Jay-Z. Taylor jest jednak jedną, która została miliarderką tylko dzięki muzyce. Rihanna oraz mąż Beyoncé dorobili się fortuny również dzięki innym źródłom dochodu jak marki produktów beauty czy przedsiębiorstwa wydawnicze i menedżerskie.