Ta muzyka odstrasza komary! Zaskakujące wyniki badań naukowców!

2019-04-02 11:58 M.C.
Ta muzyka odstrasza komary! zaskakujące wyniki badań naukowców!
Autor: Artur Zawadzki/REPORTER Skrillex

Co zrobić, by uchronić się przed insektami w czasie majówki i letniego wypoczynku? Sposobów jest wiele. Można korzystać z kremów i aerozoli, zapalać specjalne kadzidełka, lub... puścić muzykę. Jaką? Odpowiedzi udzielają naukowcy, którzy zajmowali się wpływem dźwięków na zachowanie owadów. Na ESKA.pl przeczytajcie o ustaleniach zawartych w ich nietypowych badaniach.

Muzyka odstrasza komary i inne insekty. Takie zdanie musi wywoływać uśmiech rozbawienia u wielu osób. Okazuje się jednak, że stwierdzenie poparte jest poważnymi badaniami, których wyniki opublikowano pod koniec marca 2019 w prestiżowym piśmie Acta Tropica. Grupa naukowców zajmujących się tematem chorób przenoszonych przez owady, zajęła się wpływem, jaki ma na insekty muzyka. Ustalili, że skutecznie odstrasza je szczególnie jeden rodzaj muzyki. Badacze wskazali też konkretnego artystę!

Przeczytaj też: Snake w Mapach Google - jak zagrać w węża na smartfonie i przeglądarce?

Dubstep uchroni cię przed ukąszeniami komarów

Naukowcy dowodzą, że skuteczną ochroną przed owadami jest muzyka elektroniczna, a konkretnie dubstep. W swojej pracy (znajdziecie ją tutaj) badacze wskazywali na fakt, że dźwięki mają wpływ na zachowania różnych zwierząt, w tym insektów. Postanowili więc przeprowadzić serię eksperymentów.

Zobacz też
Shallow w wykonaniu zapaśników! Hit Lady Gagi i Bradleya Coopera śpiewają gwiazdy wrestlingu

Autor: fot./screen/youtube.com/Gaga Daily

Shallow w wykonaniu zapaśników

Ten utwór dostał w 2019 roku zasłużonego Oscara za najlepszą filmową piosenkę. Shallow, bo o tej kompozycji mowa, Lady Gaga i Bradley Cooper śpiewają w filmie Narodziny gwiazdy. Kawałek od razu stał się hitem na całym świecie i wiele osób przygotowywało jego własne wersje. Jedną z najoryginalniejszych zaprezentowali zaś... zapaśnicy wrestlingu! Ich niecodzienny cover usłyszycie na ESKA.pl.

Komara z gatunku Aedes aegypti zamknięto w pomieszczeniu, gdzie puszczano muzykę elektroniczną różnych twórców. Z obserwacji zachowań owada wynikało, że najlepszym odstraszaczem jest... Skrillex! Jego kawałek Scary Monsters And Nice Sprites sprawiał, że komar miał problem z orientacją, a jego aktywność była znacznie obniżona.

Utwór pochodzi z EP-ki pod tym samym tytule. Naszym zdaniem, Scary Monsters And Nice Sprites powinno być teraz wykorzystywane w każdej reklamie środków na komary XD

Najnowsze