Sylwestrowa Moc Przebojów Katowice 2016 - tak było! [OGLĄDALNOŚĆ, FOTO, VIDEO]

2017-01-02 10:05
Sylwestrowa Moc Przebojów 2016 w Katowicach
Autor: WBF Sylwestrowa Moc Przebojów 2016 w Katowicach

Sylwestrowa Moc Przebojów Katowice 2016 - tak było! [OGLĄDALNOŚĆ, FOTO, VIDEO]

10. jubileuszowa Sylwestrowa Moc Przebojów Katowice 2016 była najchętniej oglądanym sylwestrowym koncertem w grupie wiekowej 16-49, a noworoczny toast na antenach Polsatu, Polsatu 2 i Polsatu News wzniosło 4,2 mln widzów (co trzeci Polak oglądający telewizję). Sylwester w Katowicach pod Spodkiem odbył się w energetycznych rytmach hitów z lat 80. i  współczesnych. Na placu Honorowym podczas Sylwestrowej Mocy Przebojów bawiły się dziesiątki tysięcy mieszkańców aglomeracji śląskiej.  Na wielkiej multimedialnej scenie wystąpiły gwiazdy polskiej piosenki m.in: Beata Kozidrak i Bajm, Sylwia Grzeszczak, Ewa Farna, Zbigniew Wodecki, Golec uOrkiestra, Enej, Kamil Bednarek, IRA, Video, Boys, oraz zagraniczna gwiazda Thomas Anders - wokalista kultowego duetu Modern Talking, który przypomniał przeboje zespołu, przy których bawił się cały świat.

„Sylwestrowa Moc Przebojów” po raz drugi w historii zawitała do Katowic. Sylwestrowy koncert zaczął się w rytmie hitu „Samba de Janeiro”. Chwilę później sceną i publicznością niepodzielnie rządził Thomas Anders i jego Modern Talking Band. Dzięki wielkim przebojom „You're My Heart, You're My Soul” i „Cheri, Cheri Lady” znów poczuliśmy się jak na dyskotekowym parkiecie w latach 80. Publiczność pod sceną razem z Beatą Kozidrak i Bajmem wyśpiewała „Co mi panie dasz” i „Białą armię”, zatańczyła z energetycznym Enejem  do przebojów „Kamień z napisem love” i „Symetryczno-liryczną”, oraz entuzjastycznie przyjęła Sylwię Grzeszczak, autorkę hitowej „Księżniczki” i nowego przeboju „Tamta dziewczyna”. Lata 80. wróciły za sprawą Zbigniewa Wodeckiego. Najpierw wokalista i muzyk przywołał wspomnienia z 1985 roku, kiedy na listach przebojów królowały „Chałupy Welcome to”, by chwilę później już lirycznie w duecie z Natalią Szroeder przypomnieć swój inny wielki przebój „Z tobą chcę oglądać świat”. Pierwszą część koncertu zakończył zespół, bez którego hitów trudno o dobrą sylwestrową zabawę. Bracia Łukasz i Paweł Golcowie i ich Golec uOrkiestra zgodnie z publicznością wyśpiewali refreny „Ścierniska” i „Słodyczy”.

Najczęściej, bo aż czterokrotnie, na scenie w Katowicach gościł Thomas Anders, który wraz z Modern Talking sprzedał 120 milionów płyt, a jego hity królowały na listach przebojów w 30 krajach jednocześnie. Ze sceny popłynęły wielkie hity duetu: „Brother Louie”, „Sexy Sexy Lover”, „Atlantis Is Calling (S.O.S. For Love)” i „Geronimo's Cadillac”. Widzowie gorąco witali także promieniejącą i za każdym razem odmienioną Beatę Kozidrak, która oprócz starych hitów, tego wieczoru zaśpiewała również swoje dwie nowe piosenki - „Upiłam się tobą” i „Niebiesko – zielone”. Do historii przejdzie zapewne duet jaki wokalistka stworzyła z Sylwią Grzeszczak wykonując wielki przebój Cher „If I Could Turn Back Time”. Tanecznie w nowy rok weszliśmy dzięki rozgrzewającym przebojom Eneja, Grzegorza Hyżego, Eweliny Lisowskiej, Sarsy, rockowej IRY i zespołu Sami, a publiczność pod Spodkiem znów śpiewała z Adamem Asanowem i zespołem Piersi jedną z najpopularniejszych piosenek ostatnich lat - „Bałkanicę”. Prawdziwy wulkan energii - tak pokazała się na scenie w Katowicach Ewa Farna. Jak zawsze mogliśmy też liczyć na Kamila Bednarka, który mocno rozgrzał zziębniętą  publiczność najbardziej optymistycznym przebojem w swojej dyskografii „Chwile jak te”. Podczas „Sylwestrowej Mocy Przebojów” niezapominany klimat lat 80. wielkimi hitami tamtej dekady przywołali Boysi, Blue Cafe, Michał Wiśniewski, Feel, Video, Natalia Szroeder , Piękni i Młodzi oraz Andrzej Cierniewski.
Wspólne z katowicką publicznością ostatnie sekundy starego roku odliczali prowadzący: Krzysztof Ibisz, Maciej Dowbor, Agnieszka Hyży, Aleksandra Szwed, Agnieszka Kaczorowska, Natalia Szroeder, Maciej Rock, Kamil Baleja i Robert Karpowicz z RMF FM oraz Robert Korólczyk i  Bartosz Demczuk, czyli połowa Kabaretu Młodych Panów.

Noworoczne życzenia widzom złożył gospodarz wieczoru – prezydent Katowic Marcin Krupa. Nowy Rok Katowice przywitały pokazem sztucznych ogni i przebojem Whithey Houston z 1987 roku „I Wanna Dance With Somebody”, w wykonaniu Ewy Farnej.

Gospodarzami 10. „Sylwestrowej Mocy Przebojów 2016” były Miasto Katowice i Telewizja Polsat.

*wyniki na podstawie danych Nielsen Audience Measurement

źródło: mat. prasowy

Najnowsze