Święto Dziękczynienia 2015 w USA i Polsce: Kiedy jest i na czym polega? Sprawdź 5 faktów na ESKA.pl

2015-11-26 10:38
Święto Dziękczynienia Obama
Autor: fot. Bulls Święto Dziękczynienia w USA i Polsce: Kiedy jest i na czym polega? Sprawdź 5 faktów na ESKA.pl

Święto Dziękczynienia w USA i w Polsce obchodzone jest w dwóch innych dniach. Dla Amerykanów jest to jeden z najważniejszych dni w roku. Dlaczego? Sprawdź już teraz na Eska.pl., na czym polega i kiedy jest Dzień Dziękczynienia w Stanach Zjednoczonych i w Polsce. 

Święto Dziękczynienia w USA i Polsce: warto wiedzieć, kiedy jest i na czym polega? Dla Amerykanów, jest to jedno z najważniejszych świąt w roku. Tego dnia wszyscy spotykają się w rodzinnym gronie przy jednym stole. Święto jest także nazywane "Dniem Indyka", ponieważ ważnym, a zarazem obowiązkowym posiłkiem na obiedzie musi być właśnie pieczony indyk. Sprawdź, co to jest Dzień Dziękczynienia! Mamy dla Was 5 informacji!

Święto Dziękczynienia w USA - kiedy jest?

Już dziś spora część Amerykanów przygotowuje się do tego święta. Dzień Dziękczynienia w Stanach Zjednoczonych obchodzony jest co roku w ostatni czwartek listopada. W tym roku amerykańskie Święto Dziękczynienia obędzie się 26 listopada 2015 roku.

Święto Dziękczynienia w USA - na czym polega?

Jest to bardzo rodzinne święto. To właśnie między innymi dlatego jest ono tak ważne dla Amerykanów. Tego dnia nieistotne są kłótnie, spory i problemy dnia codziennego. Sprawdźcie podstawowe informacje na temat dnia Dziękczynienia w Stanach Zjednoczonych:

  • Co roku prezydent Obama ułaskawia indyka. 
  • Święto Dziękczynienia obchodzą wszyscy Amerykanie, niezależnie od wyznawanej religii. 
  • Tradycją w tym dniu jest wspólne oglądanie meczów futbolu amerykańskiego.
  • Tego dnia wystartują doroczne wyprzedaże! Amerykanie masowo wybierają się na zakupy!
  • Amerykanie tego dnia dziękują tym, którzy pomagają biednym. Dziękują również żołnierzom, którzy służą na całym świecie. To prawdziwe amerykańskie święto.

Święto Dziękczynienia w Polsce

W Polsce święto obchodzone jest w pierwszą niedzielę czerwma. Głównym celem tego święta jest integracja wszystkich Polaków.

Święto Dziękczynienia wśród gwiazd

Co roku znane gwiazdy wrzucają do internetu zdjęcia, na których widzimy jak spędzają Święto Dziękczynienia. My przypominamy Wam występ Seleny Gomez, który odbył się 28 listopada 2013 roku! 

 

Jeśli masz problemy z porannym dobudzeniem - mamy na to sposób!

RW

Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze