Zima

i

Autor: Morry Gash/Associated Press/East News

Śnieżyce i mróz W CIĄGU DNIA. Już nie tylko w nocy TAKIE temperatury!

2023-02-06 10:11

Zima 2023 nie powiedziała jeszcze ostatniego słowa. Jak dowiadujemy się z najnowszych prognoz pogody, w kolejnym tygodniu lutego czekają nas opady śniegu, deszczu ze śniegiem, a także siarczysty mróz. Wszystko wskazuje na to, że miesiąc ten będzie najzimniejszym tej zimy. Czy widać na horyzoncie ocieplenie? Sprawdzamy.

Pogoda w lutym 2023 przyniosła powiew realnej zimy! Po bardzo dynamicznym styczniu, który obfitował zarówno w niestandardowo wysokie jak na tę pory roku temperatury, ale i siarczyste mrozy, w Polsce zapanowała zima z prawdziwego zdarzenia. Luty przywitał nas zimową aurą, która przez cały czas utrzymuje się w całej Polsce. Wielu internautów zastanawiało się, czy podobnie jak w ubiegłym miesiącu, w najbliższym czasie czekają nas jakieś zmiany, jednak synoptycy nie mają wątpliwości, że zima nie zamierza prędko odpuścić. Kolejny tydzień lutego ponownie upłynie nam pod znakiem ujemnych temperatur, a także opadów śniegu i deszczu ze śniegiem. Jak dodają meteorolodzy z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej, do czwartku pogodę w kraju kształtować będzie wyż, co oznacza, że choć doświadczymy słońca, będzie bardzo zimno, a nocami prognozowany jest mróz dwucyfrowy.

Tłusty czwartek, Popielec - co jeszcze? Święta w lutym 2023

ZAROBKI YOUTUBERÓW, DIETA ZA 70 ZŁ, ROBIN SCHULZ vs SOUTHSTAR, ŁADOWANIE ELEKTRYKÓW | ESKA XD #065

Siarczysty mróz w lutym

Czy zima prędko odpuści? Synoptycy nie mają złudzeń, że nie. Kolejny tydzień lutego upłynie nam pod znakiem ujemnych temperatur oraz opadów śniegu. Synoptycy zapowiadają, że choć będzie pogodnie, nie powinniśmy nastawiać się na odczuwalne ocieplenie. Nocami spodziewane są mrozy na poziomie nawet -15 stopni. Jak podaje IMGW, od piątku Polska znajdzie się w zasięgu niżu znad Skandynawii. Oznacza to, że w okolicach weekendu czekają nas obfite opady śniegu, gołoledź i porywisty wiatr.

Ocieplenie w Polsce

Najnowsze prognozy długoterminowe na luty mówią też o możliwym ociepleniu. To datowane jest na początek przyszłego tygodnia. Po mroźnym weekendzie możemy spodziewać się nawet temperatur sięgających 6 stopni na plusie.

Sonda
Czy wierzysz długoterminowym prognozom pogody?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE