slang młodzieżowy

i

Autor: Pawel Skraba/REPORTER/EastNews

Slang młodzieżowy 2021 - nowe słowo mocno szokuje! Czy wiesz co oznacza?

2021-05-26 11:27

Język polski to bardzo trudny i wymagający język. Jednak wszystko idzie dziś z biegiem czasu, dlatego nawet w słowniku zaczęły pojawiać się nowe słowa. Powód? Oczywiście slang, który używany jest przez młodzież w szkole, w domu czy też na ulicy. Teraz okazuje się, że dołączyło do niego nowe słowo, które mocno szokuje! Czy wiesz co oznacza słowo cheugy?

Slang młodzieżowy ma niesamowitą moc, a nowe słowa powstają zawsze w mgnieniu oka. Rodzą się one oczywiście na szkolnych korytarzach, boiskach, ulicach, a nawet w sieci. Nowe słowa to nie tylko rozrywka i trendy wśród młodych osób, ale także niesamowita kreatywność. Niekiedy powstają w wyniku niefortunnych lub śmiesznych sytuacji i wtedy zostają ze wszystkimi na bardzo długo. Idealnym przykładem w tej kwestii jest instrybutor, który stał się hitem internetu, a nawet dorobił się pomnika. Czasami jednak młodzież rozmawia ze sobą całkiem nowymi sformułowaniami, a dorośli stojący obok, nie wiedzą o co im chodzi. Alternatywka, jesieniara, rzepiara, dyniara, boomer, naura, eluwina czy też essa. Każde z tych słów ma swoje znaczenie, a co one oznaczają i w jakich przypadkach ich użyć, wie tylko dzisiejsza młodzież.

Niedawno do slangu młodzieżowego dołączyło słowa w opór, cringe, a nawet zayebyście, które zostało zapoczątkowane przez najpopularniejszą w naszym kraju Ekipę, dzięki ich nowej piosence. Teraz jednak okazuje się, że w słowniku zapisało się jeszcze inne słowo, które tym razem wywodzi się z TikToka. Czy wiesz co oznacza?

TikTok - hity 2021. Te piosenki podbiły muzyczną aplikację!

Slang młodzieżowy - Cheugy

Do slangu młodzieżowego 2021 dołączyło nowe słowo! Mowa o cheugy, które choć powstało w 2013 roku, to zyskało na popularności na wiosnę 2021. Użyła je na TikToku Hallie Cain, 24-letnia copywriterka z Los Angeles. Co w takim razie oznacza to słowo? W skrócie jest to określenie czegoś niemodnego, przestarzałego, kiczowatego. Odnosi się głównie do osób starszych, którzy dla przykładu uwielbiają oglądać Przyjaciół, Gwiezdne wojny czy też Harry'ego Pottera. To właśnie Pokolenie Z, czyli osoby które dopiero wchodzą w dorosły świat lub są nastolatkami, używają takiego sformułowania, opisując nim starszych od siebie kolegów - milenialsów. przypomnijmy, że pokolenie Z to osoby urodzone po 1996 roku i w głównej mierze nie wyobrażają sobie życia bez telefonów i internetu. Milenialsi zaś to osoby urodzone między rokiem 1980 a 1996. Choć słowo cheugy, w odczuciu niektórych osób jest obraźliwe, to większość temu zaprzecza.

ZOBACZ TAKŻE: Cheugy po polsku. Co to znaczy?

Slang młodzieżowy 2021

Pytanie 1 z 8
Co oznacza słowo koronaferie