zakupy

i

Autor: Canva

Zakaz handlu 2024

Sklepy otwarte 3.03.2024 - Żabka, Biedronka, Lidl, Auchan, Dino, Carrefour. Do której godziny są czynne?

2024-03-03 12:05

Podział na niedziele handlowe i niehandlowe wzbudza kontrowersje od samego początku. Choć od pewnego czasu pojawiają się informacje na temat tego, że ma on zostać nieco zmieniony, to nic nie wskazuje na to, by wydarzyło się to w ciągu najbliższych tygodni. Zanim w niedzielę wybierzemy się do sklepu warto sprawdzić, czy tego dnia placówki handlowe będą czynne. Sprawdziliśmy, w jakich godzinach będzie otwarta Żabka oraz, czy w najbliższą niedzielę zrobimy zakupy w Lidlu, Biedronce i Dino.

Godziny otwarcia i zamknięcia Żabki w niedzielę 3 marca 2024 ułatwią zakupy i pomogą w zaopatrzeniu się w niezbędne produkty spożywcze. Wprowadzenie zakazu handlu sprawiło, że setki tysięcy internautów zastanawiają się, czy Lidl i Biedronka są otwarte w niedziele. Zgodnie z ustawą, która weszła w życie 1 marca 2018 roku, w tym roku wypada jedynie siedem niedziel, podczas których można zrobić zakupy w dużych sklepach. Nic dziwnego, że wiele osób zastanawia się, czy 3.03.2024 to niedziela handlowa. Zanim w ostatni dzień tygodnia wybierzemy się do sklepu na zakupy, warto sprawdzić, czy tego dnia placówki handlowe są czynne. Sklepy otwarte w niedzielę 3 marca 2024 są znakomitym rozwiązaniem dla wszystkich, którzy w natłoku codziennych obowiązków nie zdążyli zrobić zakupów w tygodniu.

Maks on air - SHORT Roxie i Smolasty

Niedziela 3.03.2024 - sklepy

Niestety, osoby, które zamierzały zakupy w najbliższą niedzielę muszą zmienić swoje plany. Biedronka i Lidl 3 marca 2024, podobnie jak inne supermarkety, będą nieczynne. Możliwość zrobienie zakupów w tych punktach będzie możliwa dopiero w poniedziałek. Zakaz handlu obowiązuje w tym dniu również Aldi, Kaufland i Netto. Najbliższa niedziela handlowa 2024 wypada dopiero 24 marca. To jednak wcale nie oznacza, że wszystkie sklepy są nieczynne. W niedzielę niehandlową mogą być otwarte nieliczne placówki. Głównie te, w których za ladą stanie właściciel sklepu bądź ktoś z jego najbliższej rodziny.

  • Kaufland 3 marca 2024 - nieczynne
  • Biedronka 3 marca 2024 - nieczynne
  • Lidl 3 marca 2024 - nieczynne
  • Auchan 3 marca 2024 - nieczynne
  • Dino 3 marca 2024 - nieczynne
  • Carrefour 3 marca 2024 - nieczynne

Wielu ucieszy fakt, że pomimo zakazu handlu są miejsca, w których można zrobić zakupy w niedzielę 3 marca 2024. Tego dnia w najpotrzebniejsze produkty można zaopatrzyć się m.in. na stacjach benzynowych, dworcach kolejowych, w aptekach, kioskach i na lotniskach. Istnieje też opcja zrobienia zakupów online.

Żabka 3.03.2024 - godziny otwarcia

Żabka jest sklepem, działającym na zasadzie franczyzy. Oznacza to, że jako jedna z niewielu placówek spożywczych pozostaje w niedzielę otwarta. Jednak godziny funkcjonowania w niedzielę niehandlową często ulegają zmianie. Większość sklepów tej sieci będzie otwarta od 10:00 do 20:00. Najlepszym pomysłem jest sprawdzenie dokładnych informacji w aplikacji lub sklepie. W wielu miejscach można także zrobić zakupy w Żabce Nano, które pozwalają na zaopatrzenie się w niezbędne produkty spożywcze 24h na dobę.

Carrefour Express 3.03.2024 - godziny otwarcia

W tym przypadku sprawa wygląda podobnie, jak z Żabką. Carrefour Express, to sklep działający na zasadzie franczyzy, dlatego może być otwarty w niedzielę. Godziny otwarcia 3.03.2024 mogą jednak różnić się w poszczególnych placówkach. Najlepszym pomysłem jest sprawdzenie dokładnych informacji na drzwiach sklepu lub Google Maps.