Ryszard Rynkowski nie żyje - czy to prawda?

i

Autor: Fot. wbf/Facebook Wirus z fałszywą informacją krąży po Facebooku

Ryszard Rynkowski nie żyje - czy to prawda?

2017-04-20 14:14

Ryszard Rynkowski nie żyje? Czy tragiczna informacja krążąca po Facebooku jest prawdziwa? Nie dajcie się nabrać i sprawdźcie, na co trzeba uważać.

Ryszard Rynkowski nie żyje? Uważajcie na tragiczną wiadomość, która krąży po Facebooku. Post, który możecie znaleźć na tablicach swoich znajomy brzmi: 'Nie żyje wybitny piosenkarz! Wszystko wskazuje na samobójstwo'. Dodatkowo wpis opatrzony jest zdjęciem Ryszarda Rynkowskiego i radiowozów policyjnych. Wszystko wygląda bardzo wiarygodnie, ale NIE DAJCIE SIĘ NABRAĆ. Ta tragiczna wiadomość jest nie prawdziwa. Wpis mówiący o śmierci wokalisty jest kolejną odsłoną wirusów, które często krążą pod Facebooku. Tak dokładnie wygląda post, w który nie można klikać:

Ryszard Rynkowski nie żyje - czy to prawda?

i

Autor: Fot. Facebook Screen z Facbooka

Wirus na Facebooku

To nie pierwszy raz, kiedy na Facebooku pojawiają się podobne wirusy. Jeden nawiązywał do wypadku Kuby Wojewódzkiego, inny do przedłużonych ferii. Widząc takie informacje bądźcie czujni, jeżeli w linku znajduje się np. skrót prv to w niego nie klikajcie. Jeżeli żadne inne źródła nie potwierdzają takich wiadomości to lepiej omijać je szerokim łukiem. Co jeśli przez przypadek klikniecie w link? Jak najszybciej wejdźcie na swój profil i skasujcie post zanim klikną w niego wasi znajomi. Jeśli zauważyliście podejrzany post u waszego znajomego, to poinformujcie go o tym. 

Ferie 2017 przedłużone - czy to prawda? – informacje, premiery teledysków – ESKA.pl

Autor: brak danych

  Ferie 2017 przedłużone - taka informacja pojawiła się na Facebooku! Czy Minister Edukacji, Anna Zalewska zdecydowała o tym, że ferie są przedłużone? Wszystko wygląda bardzo realistycznie, jednak radzimy zachować czujność i ostrożność. O co chodzi? Na facebook

Wirus z wykorzystaniem informacji o Ryszardzie Rynkowskim mógł powstać na fali ostatniego zainteresowania wokalistą. Przypomnijmy, że w listopadzie 2016 roku Ryszard Rynkowski został zatrzymany przez policję po wezwaniu złożonym przez osobę z rodziny Rynkowskiego. Artysta groził użyciem broni, na którą miał pozwolenie. W kwietniu 2017 roku Sąd skazał Ryszarda Rynkowskiego na karę grzywny.