Rekordziści 2015 roku: Adele, Sia i Justin Bieber!

2015-11-25 16:48
Adele, Sia, Justin Bieber. To oni pobili rekordy w 2015 roku
Autor: Fot. Bulls Adele, Sia i Justin Bieber z rekordami w 2015 roku

Adele, Sia i Justin Bieber to gwiazdy, które w 2015 roku w spektakularny sposób pobiły kilka ważnych rekordów. Adele ze swoim albumem 25 pobiła rekord sprzedaży. Sia zgromadziła miliard odsłon klipu do piosenki Chandelier na YouTube, a Justin Bieber wyprzedził kultowy zespół The Beatles w ilości singli na liście magazynu Billboard.

Adele, Sia i Justin Bieber - to ich twórczość w 2015 roku została szczególnie wyróżniona i doceniona przez fanów. Zarówno Adele, Sia jak i Justin Bieber mogą pochwalić się rekordem, który pobili w 2015 roku. A co może być ważniejszego dla artysty niż wsparcie i satysfakcja fanów?

Adele z rekordem sprzedaży

Najnowsza płyta Adele 25, z której pochodzi największy przebój ostatnich tygodni Hello, jest najlepiej sprzedającym się albumem w historii. W ciągu pierwszych dni od premiery w Stanach Zjednoczonych płyta 25 sprzedała się w ilości 2,5 mln egzemplarzy. Tym samym brytyjska wokalista pobiła rekord z 2000 roku, który należał do boysbandu N Sync. Album 25 dostępny jest tylko w sprzedaży tradycyjnej. Adele zdecydowała, że jej płyta nie ukaże się w żadnym serwisie streamingowym.

 

Piosenka Hello doczekała się już wielu ciekawych aranżacji i przeróbek. Na ESKA.pl możecie posłuchać jej m.in. w wykonaniu Miss Piggy.

Sia z miliardem odsłon na YouTubie

Australijska piosenkarka Sia w 2015 roku nagrała kilka utworów, które szybko stały się hitami. Jednak największą popularność zdobyła piosenka Chandelier i stworzony do niego klip. Szczególną uwagę zwróciła młoda dziewczynka, która zatańczyła w teledysku do Chandelier. Chodzi o Maddie Zinger, która wystąpiła też w późniejszych teledyskach do utworów Australijki i na pewno odpowiada za część sukcesu jaki w serwisie YouTube odniósł klip do Chandelier. A sukces odniósł nie mały. Utwór na YouTube został odtworzony blisko miliard razy.

O czym jest Chandelier Sia? Tekst i interpretacja utworu na ESKA.pl

Justin Bieber lepszy od The Beatles

Kolejnym rekordzistą 2015 roku jest kanadyjski wokalista Justin Bieber. To właśnie jemu udało się pobić rekord z 1964 roku, który należał do kultowego zespołu The Beatles. A chodzi o zestawienie singli prestiżowego magazynu Billboard. Justin Bieber ustanowił nowy rekord piosenek jednego artysty w notowaniu Billboard Hot 100. Dotychczasowy rekord wynosił 14 i należał do The Beatles. W marcu 2015 roku rekord wyrównał raper Drake. Od tej pory rekordowa liczba singli jednego artysty w notowaniu wynosi 17. To właśnie 17 piosenek Justina Biebera trafiło do Billboard Hot 100, gdy gwiazda muzyki pop wydała płytę Purpose.

Piosenka Justina Biebera z płyty Purpose Love Yourself znalazła się na 4 miejscu listy Billboard Hot 100.

KL

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze