Adele, Sia, Justin Bieber. To oni pobili rekordy w 2015 roku

i

Autor: Fot. Bulls Adele, Sia i Justin Bieber z rekordami w 2015 roku

Rekordziści 2015 roku: Adele, Sia i Justin Bieber!

2015-11-25 16:48

Adele, Sia i Justin Bieber to gwiazdy, które w 2015 roku w spektakularny sposób pobiły kilka ważnych rekordów. Adele ze swoim albumem 25 pobiła rekord sprzedaży. Sia zgromadziła miliard odsłon klipu do piosenki Chandelier na YouTube, a Justin Bieber wyprzedził kultowy zespół The Beatles w ilości singli na liście magazynu Billboard.

Adele, Sia i Justin Bieber - to ich twórczość w 2015 roku została szczególnie wyróżniona i doceniona przez fanów. Zarówno Adele, Sia jak i Justin Bieber mogą pochwalić się rekordem, który pobili w 2015 roku. A co może być ważniejszego dla artysty niż wsparcie i satysfakcja fanów?

Adele z rekordem sprzedaży

Najnowsza płyta Adele 25, z której pochodzi największy przebój ostatnich tygodni Hello, jest najlepiej sprzedającym się albumem w historii. W ciągu pierwszych dni od premiery w Stanach Zjednoczonych płyta 25 sprzedała się w ilości 2,5 mln egzemplarzy. Tym samym brytyjska wokalista pobiła rekord z 2000 roku, który należał do boysbandu N Sync. Album 25 dostępny jest tylko w sprzedaży tradycyjnej. Adele zdecydowała, że jej płyta nie ukaże się w żadnym serwisie streamingowym.

 

Piosenka Hello doczekała się już wielu ciekawych aranżacji i przeróbek. Na ESKA.pl możecie posłuchać jej m.in. w wykonaniu Miss Piggy.

Sia z miliardem odsłon na YouTubie

Australijska piosenkarka Sia w 2015 roku nagrała kilka utworów, które szybko stały się hitami. Jednak największą popularność zdobyła piosenka Chandelier i stworzony do niego klip. Szczególną uwagę zwróciła młoda dziewczynka, która zatańczyła w teledysku do Chandelier. Chodzi o Maddie Zinger, która wystąpiła też w późniejszych teledyskach do utworów Australijki i na pewno odpowiada za część sukcesu jaki w serwisie YouTube odniósł klip do Chandelier. A sukces odniósł nie mały. Utwór na YouTube został odtworzony blisko miliard razy.

O czym jest Chandelier Sia? Tekst i interpretacja utworu na ESKA.pl

Justin Bieber lepszy od The Beatles

Kolejnym rekordzistą 2015 roku jest kanadyjski wokalista Justin Bieber. To właśnie jemu udało się pobić rekord z 1964 roku, który należał do kultowego zespołu The Beatles. A chodzi o zestawienie singli prestiżowego magazynu Billboard. Justin Bieber ustanowił nowy rekord piosenek jednego artysty w notowaniu Billboard Hot 100. Dotychczasowy rekord wynosił 14 i należał do The Beatles. W marcu 2015 roku rekord wyrównał raper Drake. Od tej pory rekordowa liczba singli jednego artysty w notowaniu wynosi 17. To właśnie 17 piosenek Justina Biebera trafiło do Billboard Hot 100, gdy gwiazda muzyki pop wydała płytę Purpose.

Piosenka Justina Biebera z płyty Purpose Love Yourself znalazła się na 4 miejscu listy Billboard Hot 100.

KL