Radzimir JIMEK Dębski z pełnym składem symfonicznym znów na scenie! DATA, MIEJSCE, BILETY

2019-09-21 11:45 A.D.
Jimek
Autor: Materiały prasowe

Po cieszących się ogromnym zainteresowaniem koncertach we Wrocławskim Narodowym Forum Muzyki im. Witolda Lutosławskiego, podczas festiwalu H&M Loves Music oraz na Stadionie Śląskim, już 5 października JIMEK zagra ostatni w tym roku koncert z pełnym składem symfonicznym, tym razem we wrocławskiej Hali Stulecia. Sprzedaż biletów już ruszyła!

Radzimir Dębski (JIMEK) zdążył przyzwyczaić publiczność do tego, że jego koncerty to niezwykłe widowiska łączące muzykę klasyczną z nowoczesnym brzmieniem. Każdy jego występ to także niepowtarzalna okazja do spotkania topowych artystów polskiej sceny muzycznej. Również podczas tego wydarzenia nie zabraknie gości - pierwszym wykonawcą, którego udział został oficjalnie potwierdzony jest Jan-Rapowanie. Dodatkowo widzowie, którzy zakupią bilety na trybunę C1, będą mogli zobaczyć JIMKA w roli dyrygenta niejako “od kuchni”, gdyż artysta będzie skierowany do nich przodem.

JIMEK - o artyście. Bilety

JIMEK to pseudonim artystyczny Radzimira Dębskiego - kompozytora i producenta muzycznego. Dębski komponuje muzykę do filmów fabularnych, seriali telewizyjnych, spotów reklamowych oraz spektakli teatralnych. Szersza publiczność usłyszała o nim w 2012 roku po wygranej w konkursie na remix utworu Beyoncè “End of time”, który znalazł się na płycie artystki “4:The Remix”. Od marca 2015 roku prowadził Narodową Orkiestrą Symfoniczną Polskiego Radia w Katowicach, podczas koncertów JIMEK x MIUOSH x NOSPR. Album JIMEK x MIUOSH x NOSPR 2015, będący zapisem koncertów, po premierze zyskał status złotej płyty. Wtedy także powstał Hip Hop History Orchestrated by JIMEK, czyli medley 30 fragmentów utworów hip-hopowych wykonanych jako bis. Nowe aranżacje legendarnych kawałków podbiły serwis Youtube na całym świecie, a klip udostępnili, m.in. Nicki Minaj, Pharoahe Monch, M.O.P, Mobb Deep, Wu-Tang Clan czy Ashton Kutcher. W sierpniu 2016 roku artysta był również gospodarzem koncertu JIMEK+ podczas festiwalu Solidarity of Arts. Jego gośćmi byli, m.in. zdobywca nagrody Grammy, Kenny Garrett, amerykańska grupa Naturally 7, Alune Wade, a także ścisła czołówka reprezentantów polskiej sceny hip hopowej – Łona i Webber & The Pimps i Kaliber 44. To widowisko na placu gdańskiej Ołowianki zgromadziło ponad 18-tysięczną widownię.

We wrześniu 2016 Jimek zagrał koncert w berlińskim Konzerthaus, podczas którego poprowadził Konzerthausorchester. Materiał został wydany przez Deutsche Grammophon i Universal Music Deutschland. W 2017 roku skomponował muzykę do filmów „Sztuka Kochania. Historia Michaliny Wisłockiej” w reżyserii Marii Sadowskiej (za którą otrzymał nagrodę Polskiej Akademii Filmowej Orły 2018 w kategorii “Najlepsza muzyka) oraz „Atak paniki” w reż. Pawła Maślony (wyróżnioną nagrodą Grand Prix na Festiwalu Filmowym im. Krzysztofa Komedy oraz na Festiwalu Młodzi i Film Jantar 2018).

W czerwcu 2018 został także nagrodzony podczas festiwalu Transatlantyk 2018 zdobywając nagrodę Best Polish Young Composer 2018 za muzykę do “Ataku Paniki” i “Sztuki Kochania”.

NFM Filharmonia Wrocławska to zespół, który powstał w 1945 roku. Orkiestra była jednocześnie zespołem filharmonicznym i operowym, a od 1954 roku rozpoczęła już działalność jako samodzielna orkiestra symfoniczna, której od ponad 20 lat patronem jest Witold Lutosławski. Wraz ze zmianą siedziby na budynek Narodowego Forum Muzyki przekształceniu uległa również nazwa zespołu na NFM Filharmonia Wrocławska. Orkiestra realizuje wiele różnorodnych przedsięwzięć artystycznych oraz edukacyjnych, koncertów dla dzieci i młodzieży, koncertów plenerowych oraz współpracy z Akademią Muzyczną im. K. Lipińskiego we Wrocławiu oraz Akademią Orkiestrową i Akademią Chóralną. Orkiestra występuje również z czołowymi przedstawicielami sceny awangardowej i jazzowej, m.in. Johnem Zornem, Wyntonem Marsalisem i Jazz at Lincoln Center Orchestra oraz Terjem Rypdalem. Zespół regularnie koncertuje w prestiżowych miejscach zarówno w Polsce, jak i w Europie oraz USA. W 2011 roku NFM Filharmonia Wrocławska nagrodzona została Fryderykiem za drugi album z cyklu Symfonie nr 2 i 4 pod batutą Jacka Kaspszyka.

Bilety dostępne są w sprzedaży na goingapp.pl, empikbilety.pl oraz w salonach Empik w całej Polsce.

Najnowsze