Pyszna kawa ma moc pomagania! Tak łatwo możesz wesprzeć edukację dzieci o bezpieczeństwie na drodze

2020-03-04 14:38 Materiał sponsorowany
Drogowe ABC
Autor: Circle K

Statystyki mówią same za siebie: 81% dzieci w drodze do szkoły przechodzi przez przejścia dla pieszych bez świateł, a aż 65% uczniów musi przekroczyć jezdnię w miejscu, w którym nie ma w ogóle przejścia dla pieszych! Jak uchronić maluchy przed zagrożeniami, które czyhają na nie na drodze każdego dnia? Przede wszystkim - zapewniając im odpowiednią edukację w tej kwestii.

Pyszna kawa z mocą pomagania - w naprawdę prosty sposób możesz wesprzeć program Drogowe ABC, którego celem jest nauczenie dzieci w wieku przedszkolnym bezpiecznych zachowań na drodze. W tę akcję już kolejny raz angażują się Circle K wraz z Polskim Czerwonym Krzyżem. Rok temu skorzystały dzięki niej aż 242 przedszkola z 12 województw!

Pyszna kawa z mocą pomagania - czym jest program Drogowe ABC?

Jak podkreślają eksperci z Circle K, nic nie stoi na przeszkodzie, aby nawet najmłodsze dzieci, które dopiero zaczynają naukę w przedszkolach, były świadomymi uczestnikami ruchu drogowego. Co więcej, maluchy są naturalnie ciekawe otaczającego je świata i zadają dużo pytań. Te skłonności dzieci do błyskawicznego chłonięcia wiedzy warto wykorzystać i od najmłodszych lat budować w nich prawidłowe postawy. 

Każde dziecko, które bierze udział w programie Drogowe ABC, podczas zajęć otrzyma zeszyt edukacyjny w formie kolorowanki, a także odblaski, które zwiększą jego widoczność na drodze. Autorzy programu wspierają także nauczycieli, oferując im darmowe scenariusze lekcji. Podczas pierwszej edycji programu zasady bezpiecznego uczestnictwa w ruchu drogowym poznało aż 25000 dzieci!

Pyszna kawa z mocą pomagania - jak wesprzeć program Drogowe ABC?

Wystarczy na stacji Circle K zakupić kawę lub gorącą czekoladę z kawiarki! Każde 10 groszy ze sprzedaży przekazywane jest na wsparcie programu.

Znajomość przepisów drogowych ważna jest zresztą w każdym wieku. Jak osoby, które teoretycznie nie powinny mieć problemu z podstawowymi zasadami ruchu i znaków drogowych, poradziły sobie z kilkoma prostymi pytaniami? Możesz to sprawdzić w poniższym filmiku przygotowanym przez Circle K i Radio ESKA!

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze