Przedszkole nr 7 i Zespół Szkół Rolniczo Budowlanych w Lesznie już po remoncie! Co się zmieniło?

2018-09-26 12:37
WRPO Leszno
Autor: Eska WRPO Leszno

By dzieciom i młodzieży uczyło się lepiej, korzystając z dofinansowania unijnego WRPO 2014 +, w Lesznie wyremontowano dwie placówki oświatowe.

Przedszkole nr 7 zmieniło się nie do poznania a Zespół Szkół Rolniczo Budowlanych rozpoczął rok szkolny między innymi z nową elewacją i zmodernizowanymi klasami. - W naszej części projektu zmiany dotyczyły modernizacji wnętrz, zmiany sposobu ogrzewania na ogrzewanie gazowe oraz ocieplenie budynku i wymiana stropodachu. W tej chwili dzieci maja wspaniałe warunki, przestronne sale, przestronne szatnie, jadalnię, w której zjadają posiłki. Budynek nabrał pięknego wyglądu, tak że na pierwszy rzut oka budynek zachęca dzieci do przyjścia do przedszkola i spędzenia tu wspaniale czasu - mówi Barbara Walczak, dyrektor Przedszkola Miejskiego nr 7.

- Znajdujemy się na placu Zespołu Szkół Rolniczo Budowlanych. Tak jak widzimy, elewacja całkowicie wygląda inaczej, natomiast wewnątrz, wszystkie węzły sanitarne zostały wymienione. Większość, jeżeli chodzi o instalację centralnego ogrzewania, jeżeli chodzi o rury to zostały wymienione wszystkie. Łazienki też już pozostawiały bardzo dużo do życzenia. To były starego typu łazienki, sanitariaty - komentuje Franciszek Kaczmarek, dyrektor Zespołu Szkół Rolniczo Budowlanych w Lesznie. Modernizacja Przedszkola nr 7 i Zespołu Szkól Rolniczo Budowlanych kosztowała 3 miliony 600 tys. złotych. Unia Europejska dołożyła ponad milion 600 tys. O projektach unijnych i konkursach przeczytacie na stronie wrpo.wielkopolskie.pl. Od 27 września rusza konkurs, ” Aktywizacja zawodowa”.

WRPO Leszno
Autor: Eska WRPO Leszno
WRPO Leszno
Autor: Eska WRPO Leszno

Zmieniamy Wielkopolskę – czyli o funduszach europejskich dla Leszna i okolic. Audycja współfinansowana ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego Unii Europejskiej.

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze