WRPO Leszno

i

Autor: Eska WRPO Leszno

Przedszkole nr 7 i Zespół Szkół Rolniczo Budowlanych w Lesznie już po remoncie! Co się zmieniło?

2018-09-26 12:37

By dzieciom i młodzieży uczyło się lepiej, korzystając z dofinansowania unijnego WRPO 2014 +, w Lesznie wyremontowano dwie placówki oświatowe.

Przedszkole nr 7 zmieniło się nie do poznania a Zespół Szkół Rolniczo Budowlanych rozpoczął rok szkolny między innymi z nową elewacją i zmodernizowanymi klasami. - W naszej części projektu zmiany dotyczyły modernizacji wnętrz, zmiany sposobu ogrzewania na ogrzewanie gazowe oraz ocieplenie budynku i wymiana stropodachu. W tej chwili dzieci maja wspaniałe warunki, przestronne sale, przestronne szatnie, jadalnię, w której zjadają posiłki. Budynek nabrał pięknego wyglądu, tak że na pierwszy rzut oka budynek zachęca dzieci do przyjścia do przedszkola i spędzenia tu wspaniale czasu - mówi Barbara Walczak, dyrektor Przedszkola Miejskiego nr 7.

- Znajdujemy się na placu Zespołu Szkół Rolniczo Budowlanych. Tak jak widzimy, elewacja całkowicie wygląda inaczej, natomiast wewnątrz, wszystkie węzły sanitarne zostały wymienione. Większość, jeżeli chodzi o instalację centralnego ogrzewania, jeżeli chodzi o rury to zostały wymienione wszystkie. Łazienki też już pozostawiały bardzo dużo do życzenia. To były starego typu łazienki, sanitariaty - komentuje Franciszek Kaczmarek, dyrektor Zespołu Szkół Rolniczo Budowlanych w Lesznie. Modernizacja Przedszkola nr 7 i Zespołu Szkól Rolniczo Budowlanych kosztowała 3 miliony 600 tys. złotych. Unia Europejska dołożyła ponad milion 600 tys. O projektach unijnych i konkursach przeczytacie na stronie wrpo.wielkopolskie.pl. Od 27 września rusza konkurs, ” Aktywizacja zawodowa”.

WRPO Leszno

i

Autor: Eska WRPO Leszno

Zmieniamy Wielkopolskę – czyli o funduszach europejskich dla Leszna i okolic. Audycja współfinansowana ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego Unii Europejskiej.

WRPO Leszno

i

Autor: Eska WRPO Leszno