Przebudowa ulicy Osieckiej - drogi wojewódzkiej nr 432 w granicach miasta Leszna

2018-11-28 12:19
WRPO Leszno
Autor: Eska WRPO Leszno

Leszno - Dzielnica Grzybowo. To tu powstaje co raz więcej domków jednorodzinnych. Tutaj mieści się nowoczesne przedszkole i plac zabaw. Tutaj swoje siedziby ma wiele firm. Tylko drogo odstrasza. Ulica Osiecka, główna arteria prowadząca do dzielnicy jest dziurawa i niebezpieczna.

- Ja jeżdżę Osiecką ulicą już od lat do pracy i bardzo niekomfortowo mi się tam jeździ bo jest dużo dziur, często jakieś tam próbują to łatać ale to też kiepsko wychodzi. Najgorzej jest właśnie zimą, jak deszczowo, chlapa i niewygodnie. A do tego jest zwłaszcza właśnie jesienią i zimą bardzo kiepskie oświetlenie i jakieś nieoświetlone przejścia dla pieszych, niebezpiecznie - mówi jedna z mieszkanek. - Remont Osieckiej ma polegać na przebudowie całej ulicy, na długości ponad 2,7 km. Jezdnia ma zostać poszerzona do 7 metrów, miejscami do 10 i pół. W ramach przebudowy mamy wybudować ciąg pieszo-rowerowy. Zostanie przebudowane oświetlenie na ledowe, energooszczędne i zostanie rozwiązana kwestia odwodnienia drogi - podekreśla Małgorzata Łakomy z Biura Projektów Współfinasowanych.

Przebudowa ulicy Osieckiej będzie kosztować ponad 15 milionów 300 tysięcy złotych. Z Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego WRPO 2014+ przeznaczono na ten cel ponad 7 milionów 800 tys. Ale Unia Europejska pomaga nie tylko w modernizacji dróg. Na co jeszcze przekazuje pieniądze? O tym przeczytacie na stronie https://wrpo.wielkopolskie.pl/. A 8 października zapraszamy na dialog obywatelski: Silne regiony, silna Europa. Zarejestruj się na wrpo.wielkopolskie.pl i weź udział w dyskusji o przyszłości Europy.

WRPO Leszno
Autor: Eska WRPO Leszno

Jak unijne pieniądze zmieniają Okręg Leszczyński - o tym w kolejnych wydaniach audycji: „Zmieniamy Wielkopolskę – czyli o funduszach europejskich dla Leszna i okolic". Audycja współfinansowana ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego Unii Europejskiej.

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze