WRPO Leszno

i

Autor: Eska WRPO Leszno

Przebudowa ulicy Osieckiej - drogi wojewódzkiej nr 432 w granicach miasta Leszna

2018-11-28 12:19

Leszno - Dzielnica Grzybowo. To tu powstaje co raz więcej domków jednorodzinnych. Tutaj mieści się nowoczesne przedszkole i plac zabaw. Tutaj swoje siedziby ma wiele firm. Tylko drogo odstrasza. Ulica Osiecka, główna arteria prowadząca do dzielnicy jest dziurawa i niebezpieczna.

- Ja jeżdżę Osiecką ulicą już od lat do pracy i bardzo niekomfortowo mi się tam jeździ bo jest dużo dziur, często jakieś tam próbują to łatać ale to też kiepsko wychodzi. Najgorzej jest właśnie zimą, jak deszczowo, chlapa i niewygodnie. A do tego jest zwłaszcza właśnie jesienią i zimą bardzo kiepskie oświetlenie i jakieś nieoświetlone przejścia dla pieszych, niebezpiecznie - mówi jedna z mieszkanek. - Remont Osieckiej ma polegać na przebudowie całej ulicy, na długości ponad 2,7 km. Jezdnia ma zostać poszerzona do 7 metrów, miejscami do 10 i pół. W ramach przebudowy mamy wybudować ciąg pieszo-rowerowy. Zostanie przebudowane oświetlenie na ledowe, energooszczędne i zostanie rozwiązana kwestia odwodnienia drogi - podekreśla Małgorzata Łakomy z Biura Projektów Współfinasowanych.

Przebudowa ulicy Osieckiej będzie kosztować ponad 15 milionów 300 tysięcy złotych. Z Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego WRPO 2014+ przeznaczono na ten cel ponad 7 milionów 800 tys. Ale Unia Europejska pomaga nie tylko w modernizacji dróg. Na co jeszcze przekazuje pieniądze? O tym przeczytacie na stronie https://wrpo.wielkopolskie.pl/. A 8 października zapraszamy na dialog obywatelski: Silne regiony, silna Europa. Zarejestruj się na wrpo.wielkopolskie.pl i weź udział w dyskusji o przyszłości Europy.

WRPO Leszno

i

Autor: Eska WRPO Leszno

Jak unijne pieniądze zmieniają Okręg Leszczyński - o tym w kolejnych wydaniach audycji: „Zmieniamy Wielkopolskę – czyli o funduszach europejskich dla Leszna i okolic". Audycja współfinansowana ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego Unii Europejskiej.