Powrót do szkół 2021 - kiedy KONIEC nauki zdalnej? Minister nie ma wątpliwości! [DATA]

Powrót do szkół 2021 - kiedy KONIEC nauki zdalnej? Minister nie ma wątpliwości! [DATA]
Autor: Andrzej Hulimka/REPORTER / EAST NEWS Powrót do szkół 2021 - kiedy KONIEC nauki zdalnej? Minister nie ma wątpliwości! [DATA]

Powrót do szkół 2021 zbliża się wielkimi krokami, co potwierdził Minister Edukacji Narodowej. Wszystko ostatecznie zależy od zachowania społecznego i przestrzegania obowiązujących zasad bezpieczeństwa sanitarnego. Kiedy nastąpi powrót uczniów do nauki stacjonarnej? Przekonajcie się sprawdzając szczegóły już teraz.

Kiedy wracamy do szkoły? Zdecydowanie, to jedno z najczęściej zadawanych pytań przez polskich uczniów, w ostatnich kilku tygodniach. Data powrotu do szkół 2021 ciekawi w szczególności najstarszych wychowanków ze szkół średnich i podstawowych. Właśnie to oni w maju staną przed najważniejszym zadaniem w swojej dotychczasowej edukacji, czyli egzaminem ósmoklasisty i maturą. Choć było już mnóstwo potencjalnych terminów powrotu do szkół, to jednak teraz ma zapaść ostateczna decyzja w tej sprawie. 

Matura 2021: Próbny egzamin z matematyki. Jak poszło maturzystom w Bydgoszczy?

Powrót do szkół 2021 - kiedy decyzja?

Powrót do szkół w marcu 2021 był realny, jednak sytuacja związana z nagłym wzrostem zachorowań zaskoczyła ministerstwo. Po kilku tygodniach stabilności, ponownie licznik dziennych zakażeń wskazywał ponad 15 tysięcy osób, co spowodowało, że przedłużono do 14 marca 2021 naukę zdalną uczniom klas IV-VIII szkół podstawowych oraz średnich. Już teraz można się spodziewać kolejnego wydłużenia i informacji, że uczniowie nie wrócą do szkół w marcu. Potwierdzają to słowa Ministra Edukacji i Nauki, Przemysława Czarnka. Szef resortu powiedział w Polskim Radiu, że decyzja o otwarciu szkół zapadnie po Wielkanocy:

Trzecia fala jest widoczna, ale lepiej, że występuje teraz niż za miesiąc, bo jeśli zachowamy odpowiedzialność społeczną, to jestem optymistą, że po Wielkanocy będziemy mogli rozmawiać o powrocie do nauki stacjonarnej w pozostałych klasach i na uczelniach

- powiedział z optymizmem Czarnek w Polskim Radiu. Dodał, że uczniowie będą mogli bezpiecznie wrócić do szkół po tym, gdy wykonano szczepienia: - Jestem optymistą, zwłaszcza że już niemal wszyscy nauczyciele są zaszczepieni.

Powrót do szkół 2021 - kiedy, data, termin

Kiedy powrót do szkół 2021 jest możliwy? Biorąc pod uwagę, że rozmowy mają rozpocząć się po świętach wielkanocnych, to realnym terminem na powrót do nauki stacjonarnej wszystkich uczniów jest poniedziałek, 12 kwietnia. Można się spodziewać, że właśnie ten termin padnie na najbliższej konferencji prasowej z udziałem ministra zdrowia. Na oficjalne potwierdzenie musimy jednak poczekać.

Minister przypomniał również, iż przedszkola, a także uczniowie klas 1-3 od 18 stycznia uczą się stacjonarnie. Wyjątkiem jest województwo Warmińsko-Mazurskie, w którym całkowicie przywrócono obostrzenia. Minister Czarnek zwrócił także uwagę na fakt, iż tegoroczni maturzyści są łaskawiej potraktowani, ponieważ obniżono zakres obowiązkowego materiału na tegorocznym egzaminie dojrzałości. Wiadomo, że matura będzie łatwiejsza o 20 procent. Ujawnił, że osoby, które mają zaległości w nauce, będą mogli je nadrobić na początku przyszłego roku szkolnego 2021-2022.

Najnowsze