Poprawa bezpieczeństwa kierowców, pieszych i rowerzystów w regionie leszczyńskim

2018-12-14 15:31
WRPO Leszno
Autor: Eska WRPO Leszno

Poprawa bezpieczeństwa kierowców, pieszych i rowerzystów to jeden z priorytetów działań samorządów.

W regionie leszczyńskim systematycznie podnosi się jakość dróg. Te modernizowane są z wykorzystaniem środków pochodzących z Unii Europejskiej. Przykładem jest Powiat Rawicki gdzie niedawno oddano do użytku wyremontowaną drogę z Ponieca do Rawicza. To prawie półtorakilometrowy odcinek z bezpieczną ścieżką pieszo-rowerową.

- Tak naprawdę ta droga został zbudowana od nowa. To był kawałek asfaltu i dziurawe pobocze. W tej chwili została wybudowana droga o szerokości pięć i pół metra poza obszarem zabudowanym i sześć metrów w obszarze zabudowanym, również z bezpieczną zatoką autobusową. Piękna po prostu droga, taka jaką sobie życzyli tego mieszkańcy. Udało się zrealizować jeszcze inny, bardzo ważny cel, powstał bezpieczny ciąg pieszo-rowerowy i zostało wybudowane inteligentne przejście dla pieszych i inteligentny przejazd dla rowerzystów. Kiedy się zbliża czy pieszy, czy rowerzysta, to natężenie oświetlenia wzrasta i nawet w środku nocy jest bardzo pięknie oświetlone. To oświetlenie świeci dzięki zarówno lampie solarnej jak i, tam jest wiatrak, taki generator, powiedzmy turbina wiatrowa - mówi Adam Sperzyński, Starosta Rawicki.

- Jest bezpieczniej, droga jest równa, samochody mogą bezpiecznie się mijać, ale przede wszystkim bezpieczniej jest z tego względu, że piesi, którzy poruszali się po tej drodze poruszają się po wyznaczonej ścieżce rowerowej. Też dzieci, które uczęszczają do szkoły w Rawiczu mają bezpieczną drogę - chwali użytkownik drogi.

WRPO Leszno
Autor: Eska WRPO Leszno

Modernizacja drogi powiatowej z Ponieca do Rawicza kosztowała samorząd ponad 4 miliony 800 tysięcy złotych. Inwestycję udało się zrealizować przy udziale dofinansowania z WRPO 2014+, które wyniosło ponad 3 i pół miliona złotych. Na jakie jeszcze działania można pozyskać unijne dotacje? O tym przeczytacie na stronie wrpo.wielkopolskie.pl Już od dzisiaj wnioski można składać w ramach konkursu: Inwestycje w obszarze transportu miejskiego.

Jak unijne pieniądze zmieniają południową Wielkopolskę - o tym w kolejnych wydaniach audycji. Zmieniamy Wielkopolskę – czyli o funduszach europejskich dla Leszna i okolic. Audycja współfinansowana ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego Unii Europejskiej.

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze