Polska wygrywa Eurowizję Junior 2019!

2019-11-24 18:23
Viki Gabor na Eurowizji Junior 2019
Autor: Łukasz Kalinowski/East News

Miesiące przygotowań, oczekiwań i emocji, a organizowana w Polsce Eurowizja Junior już za nami. 19 młodych i zdolnych wokalistów zaprezentowało swoje utwory na scenie w Gliwicach. Wszyscy eksperci byli zgodni co do tego, że poziom konkursu jest w tym roku wyjątkowo wyrównany i naprawdę bardzo wysoki. Niektórzy byli nawet zdania, że dziecięca Eurowizja okazała się lepsza niż Eurowizja dla dorosłych.

Eurowizję Junior 2019 wygrywa... Który kraj zdaniem jurorów i widzów okazał się w tym roku najlepszy? W ostatnich latach Polska naprawdę staje się eurowizyjnym czarnym koniem. Rok wcześniej świętowaliśmy zwycięstwo Roksany Węgiel, a podczas finału w Gliwicach bezbłędnie zaprezentowała się Viki Gabor. Młodziutka, 12-letnia wokalistka, która wykonała utwór Superhero, zachwyciła wszystkich niebywałą dojrzałością w swoim głosie. Mimo że wiele osób życzyło jej zwycięstwa, tak naprawdę szanse, że uda jej się powtórzyć sukces Roksany, były raczej małe. Ani w historii Eurowizji, ani w historii Eurowizji Junior nie doszło jeszcze do sytuacji, w której ten sam kraj zwyciężyłby dwa lata z rzędu. Taka sytuacja to precedens i bardzo trudno było ją sobie wyobrazić. Okazało się, że Viki Gabor zmieniła historię konkursu, a jej występ w Gliwicach zostanie zapamiętany na długo! Wszystko wskazuje na to, że za rok finał Eurowizji Junior ponownie odbędzie się w naszym kraju.

Polska wygrywa Eurowizję Junior 2019!

Tego nikt się nie spodziewał! Drugi raz z rzędu wygraliśmy Eurowizję Junior dzięki Viki Gabor i jej piosence Superhero. To pierwsza taka sytuacja w historii konkursu. Wyniki nie były jasne niemal do samego końca. Mimo że Polska dostała bardzo wysokie noty od jurorów, które zapewniły nam drugie miejsce - na pierwszym plasował się Kazachstan. Jednak jak to często bywa, wszystko zmieniło się po zliczeniu głosów internautów. Polska otrzymała od widzów łącznie 166 punktów, co dało nam łączny wynik 278 punktów i pierwsze miejsce!

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze