Pogoda

i

Autor: pixabay

Pogoda w Polsce 17-20 lutego 2022 - silne wichury i deszcze. Niż Dudley popsuje nam humory

2022-02-16 16:02

Niż “Dudley” zbliża się do Polski. Pogoda w najbliższych dniach może być niebezpieczna, a Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej ostrzega przed trudnymi warunkami, które czekają nas 16 i 17 lutego.

16 i 17 lutego możemy spodziewać się pogorszenia pogody. Znad Morza Północnego nad Morze Bałtyckie nadciąga niebezpieczny niż „Dudley”. Porywistemu wiatrowi towarzyszyć będzie zachmurzenie oraz silne opady deszczu. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej rozesłał do mieszkańców Polski alerty z ostrzeżeniem o możliwych przerwach w dostawie prądu.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Kiedy będzie ciepło 2022? Kiedy przyjdzie wiosna?

Porywy wiatru wyniosą nawet do 100 km/h – IMGW apeluje o pozostanie w domach

Nagłej zmiany pogody należy spodziewać się od środy wieczorem, kiedy to zacznie wiać silny wiatr. W czwartek temperatura maksymalna wyniesie od 7 st. C na Podlasiu do 11 st. C na Dolnym Śląsku. Wystąpią również lokalne burze oraz znaczne wahania ciśnienia. Intensywny wiatr spowodowany przesuwającym się z zachodu za wschód układem frontów przyniesie intensywne opadu deszczu, głównie na północy kraju. Prędkość wiatru wyniesie od 40-50 km/h do nawet 100 km/h.

Wichury będą nam towarzyszyć do soboty – sprawdź w jakich województwach będzie najniebezpieczniej

Alert drugiego stopnia w województwach:

Zachodniopomorskim, Lubuskim, Wielkopolskim, Dolnośląskim

Alert trzeciego stopnia w województwach:

Pomorskim, Warmińsko-mazurskim, Kujawsko-pomorskim, Mazowieckim, Łódzkim, Opolskim, Śląskim, Małopolskim, Świętokrzyskim, Podkarpackim

Gorąca 20 Radia ESKA – notowanie 11.02.2022r.