Jesień

i

Autor: Canva

Pogoda spłata nam figla i wszystkich zaskoczy. Fala ciepła uderzy w Polskę

2022-10-27 10:50

Fala ciepła na przełomie października i listopada będzie odpowiedzialna za piękną, jesienną aurę w Polsce. Najbliższe dni przyniosą nam sporo rozpogodzeń i słońca. To czas, by zaplanować jesienny spacer albo wycieczkę w góry, gdzie będzie można skorzystać z tego, co przyniesie nam pogoda.

Fala ciepła, która zmierza w kierunku Polski dostarczy nam pięknej, jesiennej aury. Prognoza pogody na najbliższe dni sugeruje, że najbliższe dni zapowiadają się w naszym kraju wyjątkowo ciepło. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej przekazał najnowsze informacje dotyczące jesiennej pogody, a także tej na początku astronomicznej zimy. Temperatura może nas pozytywnie zaskoczyć. Wszystko za sprawą ciepłego powietrza, które napłynie do nas z południowo-zachodniej Europy. Bomba ciepła w październiku 2022 będzie odpowiadać za ciepłą końcówkę jesieni oraz pogody początek astrologicznej zimy. Dzięki fali ciepła, które dotrze do Polski średnia anomalia na przełomie października i listopada będzie wyższa aż o kilka st. C. od normy wieloletniej.

Andrzejki 2022 - data. Kiedy jest wieczór wróżb?

Hity poprawiające nastrój jesienią. Dzięki nim twój dzień stanie się lepszy!

Pogoda na koniec października i początek listopada

Fala ciepła w Polsce może być dla wielu zaskoczeniem. Listopad kojarzy się głównie z nieprzyjemnym chłodem i sporymi opadami deszczu. Jednak w tym roku koniec października i początek listopada będą wyjątkowo ciepłe. Średnia anomalia na przełomie października i listopada ma być wyższa o nawet 9°C od normy wieloletniej.

Horoskop na listopad 2022 - wodnik, lew, bliźnięta, byk. Jaki będzie listopad?

Prognoza pogody - koniec października 2022

Ciepły październik i upalny listopad? To bardzo prawdopodobne. W południowo-zachodniej części Europy temperatury mogą osiągnąć nawet 34 st. C. Z kolei w Polsce fala ciepła przyniesie do 24 st. C na termometrach. Ostatni weekend października będzie sporym zaskoczeniem m.in. dla mieszkańców Dolnego Śląska, gdzie termometry pokażą 23 st. C. Najchłodniej będzie na Suwalszczyźnie. Tam temperatura wyniesie maksymalnie 15 st. C. Bezchmurne niebo i ciepłe powietrze mogą utrzymać się nawet do 3 listopada.

Sonda
Czy pogoda ma wpływ na twoje samopoczucie?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE