Jesień

i

Autor: Canva

POGODA

Pogoda długoterminowa na październik 2023. Tak ciepło nie było od lat! Synoptycy nie mają złudzeń

2023-10-02 13:09

Jaka będzie pogoda w październiku? Wrzesień zaskoczył nas bardzo pozytywnie, jeśli chodzi o panujące w Polsce temperatury. Czy tak samo będzie w tym miesiącu? Synoptycy nie mają wątpliwości. Czeka nas najcieplejszy październik od lat!

Spis treści

  1. Jaka pogoda w październiku 2023?

Pogoda październik 2023 - jak prezentują się długoterminowe prognozy na ten miesiąc? Synoptycy nie mają żadnych wątpliwości i przekazują informacje, które ucieszą sporą część mieszkańców naszego kraju. Tegoroczny wrzesień powiesił wysoko poprzeczkę, jeśli chodzi o odczuwalne na zewnątrz ciepło. Mimo oficjalnego rozpoczęcia jesieni w całej Polsce było gorąco. Jak wynika z opublikowanych przez Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej raportów, wrzesień 2023 okazał się nawet cieplejszy od czerwca. Na przełomie września i października do Polski dotarło jednak ochłodzenie. To poskutkowało pogodzeniem się z niskimi temperaturami i przywitaniem jesieni w jej nielubianej na ogół odsłonie. Eksperci pogodowi twierdzą jednak, że nie ma się co załamywać. Długoterminowe prognozy pogody na październik napawają optymizmem. IMGW podaje, że średnia miesięczna temperatura powietrza najprawdopodobniej będzie kształtować się powyżej normy wieloletniej z lat 1991-2020. 

Zima 2023/2024 - TAKA prognoza jest sensacyjna! Śnieg spadnie szybciej niż zapowiadano!

PIJANA TAYLOR SWIFT! (SHAKIRA, DODA, DARIA ZAWIAŁOW, TACO HEMINGWAY, KALWI & REMI)| Maks ON AIR

Jaka pogoda w październiku 2023?

Długoterminowa prognoza pogody na październik 2023 ucieszy mieszkańców Polski. Eksperci z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej sugerują, że możemy spodziewać się najcieplejszego od lat miesiąca. W całym kraju średnia miesięczna temperatura powietrza najprawdopodobniej będzie kształtować się powyżej normy wieloletniej z lat 1991-2020. Jeśli chodzi natomiast o opady, to miesięczna suma opadów atmosferycznych w całej Polsce powinna zawierać się w zakresie normy wieloletniej. Różnice, jeśli chodzi o temperatury, mogą wynieść nawet 2 stopnie! Cieszycie się?