Pogoda długoterminowa LUTY 2020 - słońce i rekordowo wysokie temperatury?

2020-02-06 13:11 RW
Pogoda długoterminowa LUTY 2020 - słońce i rekordowo wysokie temperatury?
Autor: Adam Staskiewicz / East News Pogoda długoterminowa LUTY 2020 - słońce i rekordowo wysokie temperatury?

Słońce, błękitne niebo i wysokie temperatury - pogoda w lutym będzie swego rodzaju przygotowaniem nas do prawdziwej wiosny. Patrząc na długoterminową prognozę stwierdzamy, że tak ciepło w drugim miesiącu roku jeszcze nie było. Ile stopni na termometrach? Gdzie i kiedy najcieplej? Przekonajcie się sprawdzając najnowsze przewidywania - na ESKA.pl

Pogoda długoterminowa luty 2020 jest bardzo optymistyczna. Szczególnie ucieszą się osoby, które tęsknią za słońcem i wysokimi temperaturami. W drugim miesiącu roku często będziecie mogli spędzić czas na świeżym powietrzu, by zrobić wiosenne porządki, spotkać się ze znajomymi w plenerze lub pojechać rowerem za miasto. Kto wie, niektórzy się skuszą i zrobią zapewne pierwszego w tym roku grilla. Prognoza pogody na luty 2020 to obraz, a tak naprawdę zapowiedź wiosny. Należy jednak zachować czujność, bo o ile pogoda w dzień będzie dopisywać, to w nocy wciąż trzeba się spodziewać mrozów. Temperatura na terenie całego kraju zacznie spadać od godziny 19. Możliwe nawet przymrozki sięgające -6 stopni Celsjusza. Dlatego też wyjeżdżając rano z domu samochodem zachowajcie czujność, ponieważ drogi mogą być oblodzone. 

Pogoda długoterminowa LUTY 2020 - kiedy najcieplej?

Pogoda długoterminowa luty 2020 to głównie dobre informacje dla osób, które tęsknią za promieniami słońca i wysokimi temperaturami. W lutym bardzo często będzie pogodnie, jednak najwyższych odczytów temperatury należy się spodziewać w połowie miesiąca. Dokładniej od 10 do 16 lutego na termometrach od 10-16 stopni Cesjusza i dużo słońca. 

Najcieplejszym miastem w Polsce w lutym będzie Wrocław. Średnia temperatur w tym miesiącu wyniesie 10 stopni Celsjusza. Dla porównania w innych miastach sytuacja prezentuje się następująco:

  • Warszawa - 8 stopni Celsjusza
  • Kraków - 7 stopni Celsjusza
  • Gdańsk - 7 stopni Celsjusza
  • Poznań - 8 stopni Celsjusza
  • Białystok - 5 stopni Celsjusza
  • Zakopane - 4 stopnie Celsjusza

Do tej pory w lutym padały rekordy ujemnych temperatur. W 1929 roku w Żywcu w województwie Śląskim odnotowano -40,6 stopni Celsjusza. Jeśli chodzi o rekordy ciepła, to w 1990 roku odnotowano temperaturę 21 stopni Celsjusza w Tarnowie i 19 stopni Celsjusza w Opolu.

Najnowsze