Piosenki świąteczne - 10 hitów, które musisz usłyszeć w te święta!

2018-12-23 20:38
Życzenia na święta Bożego Narodzenia
Autor: Exclusivepix Media/EAST NEWS Życzenia na święta Bożego Narodzenia

Coraz bliżej święta! Od początku grudnia będziemy się przygotowywać do nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia. Których piosenek nie może zabraknąć podczas świętowania?

Piosenki świąteczne  - to tych przebojów słuchamy od wielu lat i można łatwo przewidzieć ,że za kolejnych 5, 10 czy 15 lat nadal będziemy ich słuchać. Święta bez tych hitów, to nie święta. Wybraliśmy dla was najlepsze świąteczne piosenki, których nie może zabraknąć także w tym roku.

Mariah Carey - All I Want For Christmas

Ten hit ma już ponad 20 lat, a nadal towarzyszy nam podczas Świąt. Mariah Carey i jej przebój All I Want For Christmas gości w każdym domu podczas grudniowych świąt.

Dean Martin - Let It Snow

Let It Snow, Let It Snow, Let It Snow - kto przeczytał to mając w głowie piosenkę? Utwór napisany w 1945 był wielokrotnie coverowany - przez Franka Sinatrę, Michaela Buble czy też Roda Stewarta. Poniżej wersja Deana Martina.

Shakin' Stevens - Merry Christmas Everyone

Shakin' Stevens ma na swoim koncie piosenkę Merry Christmas Everyone, bez której nie wyobrażamy sobie Świąt Bożego Narodzenia.

Train - Shake Up Christmas

Z nowszych propozycji mamy dla was Shake Up Christmas zespołu Train. To utwór, który możecie znać z reklamy Coca Coli.

Jose Feliciano - Feliz Navidad

Wszystkie dotychczasowe propozycje były anglojęzyczne. Feliz Navidad jest natomiast utworem świątecznym, idealnym dla wszystkich fanów języka hiszpańskiego. Tekst piosenki napisany został częściowo w języku hiszpańskim a częściowo w angielskim.

Frank Sinatra - Santa Claus Is Coming To Town

Pierwszej gwiazdki oraz świętego Mikołaja warto wyczekiwać wsłuchując się w piosenkę Franka Sinatry - Santa Claus Is Coming To Town.

Britney Spears - My Only Wish (This Year)

Britney Spears również ma na koncie świąteczną piosenkę. My Only Wish (This Year) od 2007 roku towarzyszy nam w Święta.

Melanie Thornton - Wonderful Dream (Holidays Are Coming)

Kojarzycie na pewno polską wersję tej piosenki, którą co roku słyszymy w reklamie Coca Coli. Utwór Coraz Bliżej Święta powstał na podstawie piosenki Melanie Thornton.

Chris Rea - Driving Home For Christmas

W przedświątecznej podróży w rodzinne strony, koniecznie towarzyszyć nam musi Chris Rea ze swoim hitem Driving Home For Christmas.

Wham - Last Christmas

Od 1986 roku niezmiennie numerem jeden wśród świątecznych piosenek jest Last Christmas stworzone przez Wham. Nic tak nie wprowadza w grudniowy klimat jak ten numer!

A która z powyższych piosenek świątecznych jest waszą ulubioną? Zagłosujcie w sondzie poniżej.

Najnowsze