Gwiazdy

Pamiętacie siostrę Genowefę Basen z "Daleko od noszy"? Tak teraz wygląda!

2024-04-29 15:12

Pomimo tego, że minęło już prawie 20 lat od wyemitowania pierwszego odcinka “Daleko od noszy”, fani nadal chętnie wracają do perypetii zespołu medycznego z małego, miejskiego szpitala. Wśród głównych postaci, które zdobyły ogromną sympatię, była niezastąpiona siostra Basen. Sprawdziliśmy, jak teraz wygląda.

Siostra Genowefa Basen z Daleko od noszy była ulubienicą widzów, którzy z zaciekawieniem przyglądali się jej niecodziennemu podejściu do pacjentów oraz zażyłą relacją z mężem. Jej charakterystycznymi cechami były długie czarne włosy z grzywką, związane w kitkę oraz znamię na policzku, ale także częste przekręcanie słów czy popularnych wyrażeń. W rolę pielęgniarki wcieliła się utalentowana Hanna Śleszyńska, która znakomicie odzwierciedliła wady i przywary realiów szpitalnych w Polsce pokazującą wszelkie niedociągnięcia i problemy, z którymi mierzą się zarówno pacjenci jak i personel medyczny. Jej specyficzne podejście do pracy pamięta chyba każdy. Pielęgniarka, pod blatem recepcji posiada słoik ze spirytusem, który często skrycie podkrada lub częstuje innych. Nie brakowało także zabawnych porównań czy zaskakujących decyzji, które podejmowała w przypływie emocji.

Maks on air - SHORT Roxie i Smolasty

Daleko od noszy - siostra Genowefa Basen

Niezapomniana siostra Genowefa Basen z kultowego sitcomu Daleko od noszy przyciągała swoim elektryzującym spojrzeniem oraz zabawnymi decyzjami i podejściem do pacjentów. Odgrywająca charakterystyczną postać - Hanna Śleszyńska z pewnością nie spodziewała się, że decyzja o przyjęciu roli przyniesie jej ogromną popularność. To pozwoliło jej na to, by spełniać swoje zawodowe marzenia. Obecnie 65-latka jest znaną i lubianą aktorką teatralną, filmową i kabaretową. Jej szeroki, szczery uśmiech z pewnością nie raz wrócił Waszą uwagę podczas oglądania takich produkcji jak "7 uczuć", M jak miłość" czy "Misja". Koniecznie sprawdźcie naszą galerię i zobaczcie, jak zmieniała się aktorka.