Opole 2016 4.06 - dzień 2. relacja na żywo na ESKA.pl

2016-06-04 23:33
Opole 2016 4.06 - dzień 2. relacja na żywo na ESKA.pl
Autor: fot. materiały prasowe TVP Opole 2016 4.06 - dzień 2. relacja na żywo na ESKA.pl

Opole Festiwal 2016: dzień 2. w sobotę 4 czerwca. Wielkie konkursowe emocje i muzyczne doznania podczas koncertów SuperPremiery i SuperJedynki w TV oraz w relacji na żywo na ESKA.pl

OPOLE 4.06.2016 - relacja

>> Opole 2016: jak głosować na SuperPremiery i SuperJedynki?

UWAGA! Relacja nie odświeża się automatycznie. Aby być na bieżąco należy co jakiś czas odświeżyć stronę np. przy pomocy klawisza F5.

00:40 To już koniec 2. dnia festiwalu Opole 2016. Dzięki, że byliście z nami!

00:35 SuperJedynkę 2016 w kategorii SuperAlbum otrzymuje Andrzej Piaseczny. Gratulacje!

00:30 Laureatka już jednej SuperJedynki - Ania Dąbrowska - prezentuje się po raz drugi. Tym razem w  utworze W Głowie.

00:25 Imponujący występ Andrzeja Piasecznego z utworem Do Kołyski z repertuaru zespołu Dżem w zupełnie nowej wersji.

00:21 SuperJedynkę w kategorii SuperArtystka Roku 2016 otrzymuje Ania Dąbrowska. Brawo dla Ani!

00:14 Nagroda Narodowego Centrum Piosenki trafia do Stanisławy Celińskiej. Również do niej trafia nagroda w wysokości 100 tys. zł na promocję w dzienniku SuperExpress. Do kolekcji nagród pani Stanisławy dołącza Złoty Mikrofon oraz podwójna platynowa płyta za album Atramentowa. WOW!

00:05 Druga nominowana to Ania Dąbrowska. Artystka również została wyróżniona certyfikatem sprzedaży za swój ostatni krążek.

24:00 Kolejna kategoria to SuperArtystka. Pierwsza nominowana to Stanisława Celińska, która śpiewa utwór W imię miłości.

 

23:55 Nagroda w kategorii SuperArtysta w sieci wędruje do Sarsy! Gratulacje! Jednak Marcelina nie wyjedzie z Opola z pustymi rękoma. Marcelina otrzymała dodatkową nagrodę od PGNiG.

23:46 Rywalką Sarsy jest Marcelina. Hit Karmelove i Nie mogę zasnąć brzmią zabrzmiały dziś naprawdę fajnie. Publiczność to doceniła. A co z nagrodą? Póki co Złota Płyta dla Sarsy za swój debiutancki album Zapomnij mi.

23:42 Przechodzimy do następnej kategorii. O tytuł SuperArtysty w sieci walczy ubrana w zielone futerko Sarsa, która wykonuje miks hitów Zapomnij Mi i Naucz Mnie.

23:34 SuperJedynkę w kategorii SuperArtysta z rąk Haliny Frąckowiak otrzymuje Michał Szpak! Brawo!

23:26 Czas Na Michała Szpaka. Wokalista na boso w stylizacji w klimacie mody z lat 70. wykonuje tytułowy utwór ze swojej płyty Byle Być Sobą.

 

23:21 Przechodzimy do kategorii SuperArtysta. Na scenie Kortez z wzruszającym utworem Dla Mamy.

23:18 SuperJedynkę 2016 dla SuperZespołu wręcza Artur Orzech. Nagrodę zdobywa Kombii!

 

23:10 Rywalami grupy Kombii o nagrodę w kategorii SuperZespół jest Pectus. Na scenie towarzyszy im Grażyna Łobaszewska. Panowie z Pectus przy okazji odebrali Złotą Płytę za swój ostatni album.

23:03 Na pierwszy ogień Kombii z medleyem znanych przebojów Black and White, Jak pierwszy raz i Słodkiego miłego życia. Cały Amfiteatr wstał i bawi sie razem z zespołem!

23:00 Ruszamy z koncertem SuperJedynki! Na początku możemy zobaczyć, jak Teleexpress zmieniał się przez 30 lat.

22:42 Czas na krótką przerwę, po której wracamy z relacją z koncertu SuperJedynki z m.in. Michałem Szpakiem i Sarsą!

22:36 Najważniejsza nagroda - SuperPremiera 2016 decyzją publiczności trafia do Mesajah! Wielkie gratulacje! No to usłyszmy jeszcze raz utwór Wolne.

22:34 SuperPremiera jury trafia do zespołu Varius Manx. Wygrali jednym głosem z zespołem Wilki.

22:30 Nagroda za najlepszą kompozycję oraz za najlepszy tekst dla utworu Varius Manx i Kasi Stankiewicz - Ameryka.

22:26 Jest i nagroda specjalna dla zespołu Wilki: 100-godzinna sesja nagraniowa w opolskim studiu.

22:20 Muzyczna nagroda Teleexpressu dla Włodka Pawlika.

22:08 Czas na miks wielkich polskich hitów w wykonaniu Włodka Pawlika, grupy Soul City i plejady gwiazd. Orła cień, Statki na niebie, Baśka, I nawet kiedy będą sam, Na falochronie, Black and White to tylko niektóre przeboje, które mogliśmy sobie przypomnieć podczas tego wyjątkowego występu.

22:00 - Następny gość wieczoru to Włodek Pawlik. Światowej sławy jazzman wykonuje fragment swojej płyty Night in Calisia, która została nagrodzona prestiżową nagrodą Grammy. To dopiero popis. Klasa!

21:50 - Halina Frąckowiak to gość specjalny SuperPremier. Uznana piosenkarka poza konkursem wykonuje swoją piosenkę Blaszane pudełko. Artystka odbiera nagrodę specjalną - Diamentowy Mikrofon za całokształt twórczości. Publiczność zgotowała pani Halinie owację na stojąco i odśpiewała Sto lat.

21:40 - No i przyszedł czas na ostatni występ w konkursowej części koncertu SuperPremiery. Czas na Przez dziewczyny od zespołu Wilki.  "Nie radzę sobie, nie radzę" - śpiewa w refrenie Robert Gawliński. Czy ma też na myśli swoje wykonanie tego utworu?

21:35 - Pamiętacie Kasię Stankiewicz? Niegdyś nagrywała z Varius Manx, a teraz walczy wspólnie z nimi walczy o sukces z utworem Ameryka. Kasia pokazała klasę. Ciekawe, czy docenią to widzowie.

21:30 - Na deskach amfiteatru w Opolu stoi Dominika Baranas. Nie możemy się zdecydować co podoba nam się bardziej: jej piosenka Andy czy bardzo oryginalna sukienka. 

 

21:24 - Zdecydowanie więcej energii wykrzesała siebie Ruda z Red Lips. Przy ich nowym kawałku Tu i Teraz aż całe ciało rwie się do tańca.

 

21:18 - Swoich sił na festiwalu w Opolu 2016 w koncercie SuperPremier postanowił spróbować też Janusz Radek. Wokalista prezentuje autorski utwór Żałuję każdego dnia bez Ciebie. Artysta nie tylko śpiewa, ale także gra na fortepianie. Miłosnej balladzie jednak bardzo daleko do popowego hitu, dlatego raczej nie wróżymy Januszowi dziś wysokiego miejsca.

21:13 - Jako kolejna w koncercie SuperPremier prezentuje się Kasia Wilk w towrzystwie dwóch chórzystek. Kasia chyba nie jest dziś w najlepszej formie, ale braki wokalne stara się nadrobić wystrzałem konfetti. Nie przekonało nas ani to ani jej utwór Światłocień.

21:07 - Z całych sił to propozycja Szymona Chodynieckiego w dzisiejszym konkursie. 22-letni wokalista jako pierwszy złapał bliższy kontakt z publicznością w Amfiteatrze w Opolu. Przybijanie piątek nieco odwróciło uwagę Szymona od śpiewu, ale i tak może by zadowolony ze swojego występu.

21:03 - Czas na zmianę klimatu. Sceną Opola 2016 zawładnął Mesajah. Wolne to kawałek idealny na nadchodzące wakacje 2016, ale czy także na festiwal w Opolu? Odpowiedź na to pytanie pozostawiamy wam.

 

20:57 - Jako kolejni z kawałkiem Tańczę sam zespół Loka. My chyba wolimy bardziej energetyczne kawałki, ale być może widzom ich piosenka spodoba się tak jak przebój Prawdziwe powietrze.

20:52 - Jako drugi występuje Mateusz Mijal, czyli autor hitu Winny. Na koncercie SuperPremier 2016 prezentuje piosenkę Szkło i lód.

20:47 - Zaczynamy konkursową część koncertu SuperPremier 2016. Jako pierwszy na scenie o głosy widzów walczy zespół Feel z kawałkiem Swoje szczęście znam. Czy Piotr Kupicha i reszta znowu podbiją opolską publikę i całą Polskę?

 

20:42 - Michał Szpak zachęca publiczność do wspólnego odśpiewania refrenu swojego eurowizyjnego hitu. Przy okazji, wokalista podziękował za wsparcie, które otrzymał od wszystkich fanów podczas swojej przygody w Sztokholmie oraz zachęcił do głosowania za pomocą aplikacji festiwalowej.

20:36 - Na scenie Michał Szpak w długim złotym płaszczu. Zwycięzca zeszłorocznego koncertu SuperPremier prezentuje medley hitów Jesteś Bohaterem oraz Color Of Your Life.

 

20:33 - Beata Chmielowska-Olech, Marek Sierocki i Maciej Orłoś rozpoczynają koncert SuperPremier 2016.

20:30 - Zaczynamy relację online na żywo z 2. dnia festiwalu Opole 2016 w klimacie Teleexpressu. Bądźcie z nami!

15:05 - Relacja na żywo z Opole Festiwal 2016 - dzień 2. startuje na ESKA.pl o godz. 20:30, czyli równocześnie z rozpoczęciem transmisji koncertu w TVP1. W sobotę czekają nas dwa koncerty: SuperPremiery i SuperJedynki. Kto wróci z Opola z nagrodą? Śledźcie naszą relację i bądźcie na bieżąco.

#rehersal #music #festival #lenon #longhair #man #instamoment #emotion Zdjęcie zamieszczone przez użytkownika Michał Szpak (@michal_szpakofficial)

RC

Najnowsze