Oliver Tree wydał hit jesieni 2023? Takich pozytywnych rytmów potrzebowaliśmy!

i

Autor: Warner Music Poland / materiał prasowy Oliver Tree wydał hit jesieni 2023? Takich pozytywnych rytmów potrzebowaliśmy!

NOWOŚĆ

Oliver Tree wydał hit jesieni 2023? Takich pozytywnych rytmów potrzebowaliśmy!

2023-09-19 16:03

Niedługo przed największą jak dotąd międzynarodową trasą koncertową, podbijający listy przebojów, sprzedający platynowe nakłady Oliver Tree opublikował najnowszy utwór zatytułowany "Essence" (Feat. Super Computer). Piosenka pochodzi z jego długo oczekiwanego trzeciego albumu artysty, "Alone in A Crowd". Premiera płyty zaplanowana została na 29 września.

W typowym dla siebie stylu, z uznaniem dla wielomilionowej, stale rosnącej rzeszy fanów na całym świecie, Tree w mediach społecznościowych zaprezentował wcześniej fragmenty trzech nowych utworów, pytając swoich sympatyków, który z nich powinien zostać wydany jako następny singiel. "Essence" (feat. Super Computer) okazał się niezaprzeczalnym zwycięzcą. Następnego dnia nakręcono teledysk, wyreżyserowany przez Olivera, a, zaledwie tydzień później, singiel i klip zostały ujawnione światu. W październiku artysta wyruszy w swoją największą dotąd trasę koncertową. "Oliver Tree presents Alone In a Crowd rozpocznie się 10 października w Auckland, w Nowej Zelandii, by w listopadzie przenieść się do Europy, gdzie Tree wystąpi we Francji, Luksemburgu, Wielkiej Brytanii, Belgii, Holandii, Niemczech, Szwajcarii i Włoszech.

Te odkrywcze hity mają 20 lat! Pamiętacie wszystkie?

Oliver Tree - piosenka Essence

Niezaprzeczalnie jedyny w swoim rodzaju twórca, który cały czas podbija listy przebojów i wyprzedaje sale koncertowe, zachwyca swoją oddaną i wciąż rosnącą publiczność dadaistycznym "meta-humorem" w stylu Andy'ego Kaufmana, jednocześnie kontynuując eksplorację i analizę absurdu współczesnej kultury oraz obsesji na punkcie sławy i mediów społecznościowych.

Nowości Muzyczne 2023 - LISTA: ZAGRANICZNE, POLSKIE, HITY, GORĄCE PREMIERY

Jego nadchodzący album "Alone in a Crowd" przybliża jasne i mroczne strony ludzkiej natury w popkulturze, będąc jednocześnie lustrem pokazującym pełną absurdu naszą rzeczywistości. Płyta porusza tematy samotności, braku więzi, ludzkich doświadczeń. "Alone in a Crowd" wprowadza również nową postać o imieniu Cornelius Cummings - projektanta mody, który przygotowuje swoją najnowszą kolekcję.

Oliver Tree - kim jest?

Oliver Tree może obecnie pochwalić się ponad 4 miliardami streamów na całym świecie, ponad miliardem wyświetleń na YouTube, ponad 14,7 milionami obserwujących na TikTok i zasięgiem w mediach społecznościowym rzędu 30 milionów. Rok 2023 już jest dla Oliviera bardzo produktywny, czego dowodem jego pierwsza współpraca z Davidem Guettą, "Here We Go Again". Oficjalne wideo z tekstem piosenki (lyric video), które ma już 13 milionów odsłon na YouTube, Tree wyreżyserował samodzielnie. Ponadto w tym roku światło dzienne ujrzał numer KSI - "Voices (Feat. Oliver Tree)", do którego klip zgromadził 7 milionów wyświetleń. W ubiegłym roku Olivier połączył siły z nominowanym do Grammy producentem, Robinem Schulzem, tworząc viralowy przebój "Miss You", który szybko zgromadził 300 milionów streamów i zadebiutował w top 10 zarówno listy Billboard Hot Dance/Electronic Songs, jak i Official Singles Chart. Utwór niedawno zdobył status podwójnej platyny Polsce i w Australii, a także platyny w Wielkiej Brytanii i Kanadzie. Hitowi towarzyszy wyreżyserowany przez Tree i typowo dla niego dziwaczny teledysk, który ma już ponad 190 milionów wyświetleń na YouTube.