Olga Szomańska

i

Autor: AKPA Olga Szomańska - kim jest wokalistka? Wiek, dzieci, kariera

Olga Szomańska - aktorka i wokalistka skazana na sukces. Talent odziedziczyła po rodzicach

2023-03-10 15:23

Olga Szomańska to utalentowana wokalistka, która lubi pokazywać się w rozmaitych odsłonach prezentując swój talent. Grywa w teatrach muzycznych, a szerszej publiczności dała się poznać dzięki popularnemu, telewizyjnemu show. Co wiadomo na temat Olgi Szomańskiej? Jakie ma sukcesy na koncie i jak wygląda jej życie prywatne?

Olga Szomańska - kim jest wokalistka? W jakim jest wieku? Czy ma dzieci? Jak wygląda jej kariera? Na wszystkie pytania odpowiadamy w tym artykule. Olga Szomańska to artystka, która zyskuje coraz większą popularność. Dała się poznać teatralnej publiczności i telewidzom, jako niezwykle utalentowana i pracowita artystka. Olga żyje miłością do muzyki i chętnie prezentuje swój kunszt przy okazji różnych programów telewizyjnych, koncertów, czy przestawień muzycznych. Internauci równie chętnie poznaliby pewne ciekawostki z prywatnego życia Olgi Szomańskiej, dlatego też zebraliśmy wszelkie informacje w jedną całość, aby przedstawić je czytelnikom.

Olga Szomańska - wiek i pochodzenie

Olga Szomańska przyszła na świat 18 listopada 1983 roku we Wrocławiu.

Olga Szomańska - rodzice

Matką Olgi jest Elżbieta Szomańska. Kobieta ukończyła dyrygenturę. Zaś ojciec - Włodzimierz Szomański - to utytułowany kompozytor, który jest współzałożycielem zespołu wokalnego Spirituals Singers Band.

Olga Szomańska - dzieci i mąż

W 2006 roku poślubiła Jana Radwana. Ich związek zakończył się cztery lata później. Od 2010 roku jest związana z aktorem i reżyserem Marcinem Kołaczkowskim, z którym wychowuje syna Władysława, urodzonego 20 sierpnia 2012 roku.

Olga Szomańska - Piotr Rubik

W 2005 roku Piotr Rubik wydał piosenkę "Niech mówią, że to nie jest miłość", która odniosła olbrzymi sukces. Została wybrana „Przebojem Lata z Jedynką” podczas Festiwalu Jedynki w Sopocie. Kompozytor powierzył Oldze partię żeńską solistyczną w oratorium Tu Es Petrus. Partię męską wykonał Przemysław Branny.

Olga Szomańśka - Andrea Bocelli

9 czerwca 2009 roku Olga Szomańska pojawiła się na Stadionie Miejskim we Wrocławiu i wspólnie z Andreą Bocellim wykonała utwór "Vivere". Po występie napisała tak: "Emocje były tak duże, że kiedy Bocelli zaczął śpiewać, podniosłam ręce do góry. To była moja wielka wygrana. Wieczorem już piękna suknia i tysiące osób na stadionie we Wrocławiu. W moim mieście z ukochaną orkiestrą składającą się z moich nauczycieli bądź przyjaciół ze szkolnej ławki. Byłam i jestem szczęśliwa, że mogłam jako pierwsza w Polsce zaśpiewać z Andreą Bocelli".

Olga Szomańska - choroba

W 2020 roku, Olga Szomańska na Instagramie podzieliła się z fanami niepokojącą wiadomością - "Jadę właśnie do lekarza z moją rwą kulszową". Na miejscu okazało się jednak, że to nie rwa kulszowa. Diagnoza okazała się błędna, ale widzowie serialu "M jak Miłość", w którym wówczas grała Olga, poczuli mocne zaniepokojenie - obawiali się, że jej postać zniknie z anteny.

Olga Szomańska - szkoła i kariera

- Olga Szomańska ukończyła Państwowe Liceum Muzyczne we Wrocławiu,

- W 1999 roku została laureatką "Szansy na sukces" - zaśpiewała piosenkę "W moim magicznym domu" Hanny Banaszak,

- Od 2000 roku występuje w musicalach. Zaczynała w teatrze muzycznym "Roma" w Warszawie. Zagrała w takich przestawieniach jak "Miss Saigon" czy "Grease",

- W latach 2003–2015 grała również w teatrze Rampa w spektaklach "Sztukmistrz z Lublina" czy "Złota kaczka",

- Z ciekawostek - to Olga zaśpiewała czołówkę do serialu "Pierwsza miłość" telewizji Polsat,

- Solowy album wydała w 2011 roku. Zatytułowała go "Nówka". Znalazło się na nim 13 utworów,

- W 2013 roku zaśpiewała w ścieżce dźwiękowej do popularnego filmu animowanego Disneya 'Kraina lodu",

- W latach 2014 - 2021 grała Marzenę Laskowską-Lisiecką w serialu "M jak Miłość,

- W 2016 roku zajęła drugie miejsce w 6. edycji programu Polsatu "Twoja twarz brzmi znajomo",

- W 2018 roku dołączyła do obsady musicalu Czarownice z Eastwick w Teatrze Syrena w Warszawie,

- Od marca 2023 roku można ją oglądać w programie TVP! "Wiesz czy nie wiesz", gdzie pojawia się w roli kapitana drużyny.

Eska Daje Szkołę - Igrzyska Starożytne
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE