Nie milion, a dwa miliony! Suma zebrana podczas Hot16Challenge zwala z nóg

2020-05-14 11:03
Hot16Challenge
Autor: Screeny z: YouTube/Roksana Węgiel & SBM Label i www.siepomaga.pl/hot16challenge

Akcja zapoczątkowana przez Solara, czyli Hot16Challenge nabiera jeszcze większego rozpędu! Chwilę temu informowaliśmy was o tym, że artystom i internautom udało się zebrać milion złotych, a licznik w zbiórce przekroczył właśnie dwa miliony. O szczegółach tego wyjątkowego wyzwania i jego sukcesie przeczytacie już teraz na ESKA.pl.

Hot16Challenge - zbiórka udostępniona na stronie siepomaga.pl/hot16challenge cieszy się coraz większym zainteresowaniem internautów, którzy zachęceni przez swoich ulubionych artystów muzycznych i nie tylko, zdecydowali się wpłacić datek na walkę z pandemią koronawirusa. Po sześciu latach od zakończenia pierwszej odsłony internetowego wyzwania, w którego powstanie zaangażowani byli polscy raperzy, Solar zdecydował się na jego wskrzeszenie. Tym razem, nie chodzi jednak tylko o dobrą zabawę, a o pomoc. Inicjatywa Hot16Challenge ma na celu jedno - zebrać jak najwięcej funduszy na rzecz walki z COVID-19. Cel ustawiony był na milion złotych, ale jak się okazało, zarówno przedstawiciele świata muzyki, jak i youtuberzy, a przede wszystkim internauci są w stanie dać od siebie zdecydowanie więcej.

Polegająca na napisaniu, a następnie wyrecytowaniu 16 wersów pod dowolny beat akcja wystartowała dokładnie 28 kwietnia. Podobnie do pierwszej edycji, początkowo swoje zwrotki nagrywali tylko raperzy. Wkrótce dołączyli do nich jednak przedstawiciele innych gatunków muzycznych, również chcący nieść pomoc w tych trudnych czasach. Na nagranie własnego Hot16Challenge zdecydowali się między innymi Cleo, Michał Szpak, Roksana Węgiel, Dawid Podsiadło czy sama Maryla Rodowicz. W opisie umieszczonym pod wideo przez każdego z nich, internauci mogli przenieść się na zbiórkę siepomaga.pl. Suma, jaką udało się zebrać w niewiele ponad dwa tygodnie zaskoczyła samych organizatorów!

Domowe Granie: Alicja Szemplińska zaśpiewała Empires! Tym wykonaniem wygrałaby Eurowizję!

Hot16Challenge - siepomaga. Są dwa miliony!

Tegoroczna odsłona Hot16Challenge znacznie przerosła oczekiwania! Swoje zwrotki nagrywają nie tylko osoby związane z muzyką, ale również youtuberzy, celebryci czy nawet politycy, a karta na czasie niemalże w całości została zdominowana przez nagrania opatrzone nazwą akcji. Najważniejszą informacją jest jednak ta, że liczba wyświetleń przekłada się na zebraną kwotę. Oficjalnie możemy poinformować, że dzięki zaangażowaniu waszemu i artystów, udało się już zebrać ponad dwa miliony, czyli dwa razy tyle, ile wynosił ustalony cel. A to jeszcze nie koniec!

Przedstawiciele SBM Label - wytwórni, dla której nagrywa współzałożyciel i pomysłodawca akcji Hot16Challene Solar podziękowali w mediach społecznościowych za tak wielki odzew ze strony internautów i gwiazd.

- Nie minął nawet tydzień od pierwszej bańki, a suma zebranych pieniędzy zwiększyła się aż dwukrotnie. Cały czas pojawiają się nowe zwrotki, dlatego zachęcamy was do sprawdzania oficjalnej playlisty akcji #hot16challenge2 na naszym kanale, link znajdziecie w komentarzu! - napisano.

Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze