Mulan - piosenka z filmu w wykonaniu światowej gwiazdy. Musisz tego posłuchać!

2020-03-09 15:25
Mulan piosenka z filmu w wykonaniu światowej gwiazdy!
Autor: YouTube/DisneyMusicVEVO Mulan piosenka z filmu w wykonaniu światowej gwiazdy!

Pamiętacie bajkę Disneya, nawiązującą do starożytnej chińskiej legendy o dziewczynce o imieniu Mulan? Niedawno w sieci pojawiła się piosenka do najnowszej ekranizacji, jaką będzie tym razem film! Sprawdź na ESKA.pl, czyj głos usłyszymy w najnowszej produkcji

Mulan to kultowa chińska baśń, która powstała w 1998 roku. Bohaterką animacji Disneya jest dziewczyna o imieniu Mulan, córka wielkiego wojownika, który poważnie zachorował. Aby walczyć o wolność swojego kraju, dołączyła do armii udając mężczyznę. Na jej drodze stają przeróżne niebezpieczeństwa, ale przeplatają się także miłosne wątki. Oryginalna anglojęzyczna ścieżka dźwiękowa do animacji Mulan ukazała się dokładnie 2 czerwca 1998 roku. Za nakład odpowiedzialna była wytwórnia muzyczna Walt Dinsey Records. Piosenki komponował Jerry Goldsmith, Matthew Wildera, a także David Zippela. 

Po wielu latach scenarzyści wpadli na pomysł, aby odświeżyć losy wojowniczki i pokazać całość w nieco innym wydaniu, niż dotychczas. Obraz do nowego filmu o walecznej Mulan, powstał na podstawie bajki z 1998 roku. Jednak warto zaznaczyć, że pomiędzy chińską baśnią, a najnowszą ekranizacją zobaczymy różnice. W filmowej wersji nie zobaczymy już wątku miłosnego, a jeżeli już się ukaże, będzie to sprawa bardzo poboczna. Tym razem Mulan będzie przede wszystkim przygodową, ale także wojenną produkcją. Piosenki, które będzie można w niej usłyszeć będą odgrywać promocyjną rolę. Za scenariusz filmu odpowiedzialny jest Lauren Hunek, Elizabeth Martin, Amanda Silver oraz Rick Jaff.

W rolę główną, czyli Mulan wcieli się 32 letnia aktorka Liu Yifei.

Kasia i Ania Stankiewicz odpadły z Dance Dance Dance

Loyal Bave True - piosenka z filmu Mulan

W najnowszej produkcji pojawi się także soundtrack do filmu. Mimo, iż ekranizacja nie będzie musicalem, pojawią się w niej utwory muzyczne. Będziemy mogli usłyszeć w niej głos popularnej i cenionej amerykańskiej wokalistki, jaką jest Christina Aguilera. Przypomnijmy, że Christina już w 1998 roku miała coś wspólnego z Mulan. Otóż piosenkarka stworzyła i zaśpiewała wtedy kawałek Reflection,który stał się hitem, a kariera artystki dzięki temu nabrała ogromnego tempa. Stary kawałek obecnie został odnowiony przez, a obok niego powstała nowość pt. Loyal Brave True, która naszym zdaniem również może zajść wysoko!

Premiera filmu Mulan, zapowiedziana jest na 27 marca. Nie wiadomo jednak, czy Disney przesunie ją ze względu na epidemię koronawirusa.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze