Młodzieżowe skróty 2020! Co znaczy IMO, Btw i +1? Znasz je wszystkie? [QUIZ]

2020-08-01 21:44
Nastolatki
Autor: East News

Każdy z nas był, jest lub będzie kiedyś nastolatkiem. To niezwykły okres w życiu, kiedy czujemy się prawdziwie wolni, młodzi i szczęśliwi. Po raz pierwszy się zakochujemy, poznajemy świat od innej strony i budujemy filary naszej przyszłości. Nic więc dziwnego, że nastolatkowie stworzyli swój własny język. Młodzieżowy slang rozwija się w szkołach błyskawicznie, a każdego roku pojawiają się nowe, zaskakujące określenia i... skróty! Czy znasz wszystkie?

Slang szkolny charakteryzuje się tym, że znaczenia słów mogą zmieniać się w każdym dziesięcioleciu. W Polsce wiele określeń zaczerpniętych jest z języka angielskiego, a czasem i innych slangów środowiskowych np. więziennego. Ci, którzy lata szkolne mają już za sobą, mogą mieć problem ze zrozumieniem niektórych zwrotów. Ich znajomość przydaje się jednak podczas korzystania z internetu czy słuchania współczesnej muzyki. Szczególnie popularne również wśród osób dorosłych są niektóre skróty. Używamy ich podczas rozmów na Messengerze i wymiany SMSów. Jeśli nie zorientujemy się, o co chodzi naszemu rozmówcy, może to być bardzo kłopotliwe. Teraz jednak możecie przestać czuć się zawstydzeni! Młodzieżowe skróty 2020 nie będą mieć przed wami już żadnych tajemnic. Na ESKA.pl przygotowaliśmy specjalną ściągę dla wszystkich, którzy od jakiegoś czasu, nie mogą powiedzieć, że są 'na czasie'. Chcecie się przekonać, czy dobrze rozumiecie współcześnie używane IMO, Btw i +1? Wystarczy, że rozwiążecie nasz quiz!

Młodzieżowe skróty 2020 - QUIZ. Czy znasz wszystkie? 

Jesteście ciekawi, jak radzicie sobie z młodzieżowymi skrótami 2020? Na ESKA.pl przygotowaliśmy dla was specjalny test, by sprawdzić swoją wiedzę, wystarczy odpowiedzieć na kilka prostych pytań.

Młodzieżowe skróty 2020! Co znaczy IMO, Btw i +1? Czy znasz je wszystkie? [QUIZ]

Pytanie 1 z 9
Co oznacza IMO?
Domowe Granie - Bartek Deryło
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze