Mikołajki 2020 - kiedy są w tym roku i w jaki sposób je obchodzimy?

Mikołajki
Autor: Pixabay.com

Mikołajki 2020 zbliżają się wielkimi krokami! Do nadchodzącej wizyty świętego Mikołaja zostało tak mało czasu, że warto przypomnieć historię święta oraz poznać jego dokładną datę. Już na ESKA.pl dowiedzcie się, kiedy obchodzimy Mikołajki 2020 i jak wyglądają one w Polsce.

Mikołajki 2020 - kiedy wypada święto i jak obchodzimy je w Polsce? Odpowiedzi na te pytania szuka wielu internautów, ponieważ wizyta Świętego Mikołaja zbliża się wielkimi krokami. Okazuje się, że na ten dzień z niecierpliwością czekają zarówno dzieci, młodzież, a także osoby dorosłe. Mikołajki to czas pełen miłości i obdarowywanie się prezentami. Choć idea Mikołajek zaciągnięta jest z amerykańskich obchodów, święto to ma swoje początki jeszcze w średniowieczu. Otóż już w X wieku organizowane były dramaty liturgiczne dla dzieci, które skupiały się wokół historii świętego Mikołaja. Z czasem Mikołajki popularne stały się w całej Europie i do dnia dzisiejszego cieszą się ogromną popularnością. Nazwa święta wywodzi się od Biskupa Miry, czyli świętego Mikołaja, którego dzień wypada 6 grudnia. Mikołajki 2020 - kiedy obchodzimy w Polsce? Obecnie w Polsce Mikołajki obchodzimy 6 grudnia, jednak nie oznacza to, że w każdym kraju święto to przypada na ten sam dzień. Przykładowo we Hiszpanii Mikołajki obchodzi się w nocy z 5 na 6 stycznia.

Mikołajki 2020 - kiedy wypada święto? 

Mikołajki 2020 obchodzimy w niedzielę, 6 grudnia bieżącego roku. 

Mikołajki 2020 w Polsce - jak obchodzimy? 

Mikołajki w Polsce zbliżają się wielkimi krokami, ponieważ w naszym kraju  obchodzimy je 6 grudnia 2020 roku. To właśnie tego dnia zazwyczaj podkłada się bliskim prezenty pod poduszkę, lub umieszcza się je w dużej świątecznej skarpecie.

Ewa Wąsikowska VIDEOBLOG: Wigilia u gwiazd. Margaret zamówi fast fooda?
Najnowsze